Katedra Filozofii Kultury i Sztuki KUL, Sekcja Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” oraz Adler-Aquinas Institute (USA), zapraszają 6 czerwca 2018 r. (we środę) o godz. 10.00 na XVII Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość cywilizacji Zachodu, którego tytuł brzmi "Filozofia a cywilizacje – w rocznicę śmierci É. Gilsona i M. A. Krąpca".

Podczas Sympozjum ks. prof. Andrzej Maryniarczyk otrzyma medal  Aquinas Medal for Excellence in Christian Philosophy  przyznany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Étienne Gilsona.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.