W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład pt. Jak rozwiązać problem relacji Bóg-zło? i dyskusję. Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłosi prof. dr hab. Jacek Wojtysiak (Wydział Filozofii KUL).

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 26 czerwca 2018 r., o godz. 16.00 w s. C220.

Wstęp wolny

Właśnie ukazała się wersja 3.4 ontologii Schema.org tworzonej przez Google w kooperacji z takimi firmami jak Microsoft, Yahoo czy Yandex. Miło nam poinformować, że w najnowszej wersji Schema.org znajdziemy ontologię dziedziny motoryzacji utworzoną m.in. przez pracownika Wydziału Filozofii KUL dra hab. Roberta Trypuza.

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.