Jacy chrześcijanie świeccy na nasze czasy?Instytut Teologii Duchowości KUL zaprasza na międzynarodowe sympozjum „Jacy chrześcijanie świeccy na nasze czasy", które odbędzie się w ramach XLII Dni Duchowości w poniedziałek, 8 października 2018 r., o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl