kul_plakat_2018_WNH_DR_Mercy_Kuo_FINAL1 Wydział Nauk Humanistycznych zaprasza na piąty wykład  z serii Jubileuszowe wykłady otwarte WNH, który wygłosi dr Mercy Kuo pt. "US-China Relations in the Trump Era". Wydarzenie odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 102.

Wykład w języku angielskim.

Opera Omnia XIIIKUL wydał kolejny tom dzieł zebranych Josepha Ratzingera – papieża Benedykta XVI. Jest to tom XIII pt. W rozmowie z czasem, pod redakcją ks. prof. Krzysztofa Góździa i prof. Marzeny Góreckiej. Uroczysta prezentacja nowego tomu odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 16.00 w sali 1031 Kolegium Jana Pawła II. Wykład towarzyszący: Odpowiedź Josepha Ratzingera na historyczno-religijne relatywizowanie chrześcijaństwa wygłosi ks. prof. Karl-Heinz Menke z Uniwersytetu Bonn (laureat Nagrody Ratzingera 2017).

Wykłady kard. MuelleraNa zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.