Petersburskie korzenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w świetle encyklopedii internetowej Polski Petersburg”Instytut Historii KUL oraz Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zapraszają na sympozjum „Petersburskie korzenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w świetle encyklopedii internetowej Polski Petersburg, które odbędzie się 20 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Żydzi dla niepodległejPracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL, Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Zakład Kultury i Historii Żydów UMCS oraz Zakład Historii i Kultury Żydów URz zapraszają na Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję Naukową "Polscy Żydzi dla Niepodległej (1918–1939)", która odbędzie się 20-21 listopada 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

„Rzeczpospolita Polska 1918-2018: historia, geopolityka, bezpieczeństwo"Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" i Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Rzeczpospolita Polska 1918-2018: historia, geopolityka, bezpieczeństwo", która rozpocznie się 20 listopada 2018 r. o godz. 10.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.