21.11.2018 - 22.11.2018

Wykład „Kościół jutra?”

Wykład Kościół jutra?Instytut Teologii Duchowości KUL i  Szkoła Formacji Duchowej zapraszają na wykład „Kościół jutra?”, który wygłosi o. dr Gabriele Nanni OCD. Wykład odbędzie się 22 listopada 2018 r. (czwartek)  o godz. 17.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113. Po wykładzie zaplanowano dyskusję.

Wydział Filozofii i Kognitywistyka zapraszają na międzynarodową konferencję „Cultural and environmental factors in socio-cognitive development", która odbędzie się  22-23 listopada 2018 r.

Rozwój poznania społecznego stał się jednym z głównych tematów we współczesnych badaniach z zakresu psychologii poznawczej i powiązanych dyscyplin. Najnowsze eksperymenty wyjawiły, że czynniki środowiskowe – takie jak ilość rodzeństwa, język, który otacza dziecko, oraz otaczająca je kultura – mają wpływ na to, jak dzieci radzą sobie z różnymi testami zdolności poznania społecznego. Ta wrażliwość na czynniki środowiskowe jest interpretowana na szereg różnych sposobów. Konferencja ma na celu umożliwić dyskusję na temat tego, jakie znaczenie ma kultura, środowisko, oraz doświadczenie na nasze rozumienie umysłów oraz inne zdolności wchodzące w zakres poznania społecznego.

19.11.2018 - 22.11.2018

XXI Targi Wydawców Katolickich

Ponad 40 wydawnictw z całej Polski weźmie udział w XXI Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się 20 – 22 listopada 2018 r.. Targi, organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, to doskonała okazja do spotkania z dobrą książka o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki). Targi będą odbywać się na parterze Kolegium Jana Pawła II w godz. 9.00 – 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Świadkowie tamtych chwil, polskie relacje prasowe z lat 1914-1918 ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Kalendarium drogi do Niepodległej”. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w holu przed Czytelnią Ogólną, ul. Chopina 27 (IV piętro).

Wykład towarzyszący pt. „Lublin, Niepodległość Polska. Cud roku osiemnastego”, wygłosi dr hab. Tomasz Panfil, adiunkt w Katedrze Nauk Pomocniczych Historii KUL, p.o. Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2018 r.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni