Katedra Logiki KUL organizuje w dniu 27 listopada 2018 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie X Jesienną Konferencję Logiki pt. Logiki filozoficzne.

Celem konferencji jest analiza problemów użyteczności logiki (systemów logiki, metod stosowanych w logice, rezultatów badawczych) w zastosowaniach w nauce i filozofii oraz filozoficznej doniosłości szeroko rozumianych pojęć modalnych (epistemicznych, doksastycznych, temporalnych, etc), funkcji jakie pełnią te pojęcia w języku, etc. Do udziału w Konferencji zapraszamy logików, filozofów i językoznawców.

Konferencja Naukowa Młodych Teologów„Iuvenes Quaerentes" to ogólnopolska Konferencja Naukowa Młodych Teologów, która jest inicjatywą Koła Naukowego Teologów KUL umożliwiającą początkującym naukowcom-teologom: studentom i doktorantom prezentację wyników swoich badań i wymianę oświadczeń. Najbliższa konferencja odbędzie się 26-27 listopada 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Polskość a katolickość: Ojczyzna w perspektywie wiary".

plakat konferencji ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”Kwestia LGBT, aborcja, postulaty dekanonizacji św. Jana Pawła II to tylko niektóre przejawy wojny kulturowej, która na naszych oczach toczy się w Polsce. Jak powinien w tej sytuacji zachować się Kościół? Odpowiedzi na to pytanie będą poszukiwać uczestnicy konferencji online ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”, na którą 25 listopada 2020 zaprasza Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL.

Dostęp do konferencji