Katedra Logiki KUL organizuje w dniu 27 listopada 2018 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie X Jesienną Konferencję Logiki pt. Logiki filozoficzne.

Celem konferencji jest analiza problemów użyteczności logiki (systemów logiki, metod stosowanych w logice, rezultatów badawczych) w zastosowaniach w nauce i filozofii oraz filozoficznej doniosłości szeroko rozumianych pojęć modalnych (epistemicznych, doksastycznych, temporalnych, etc), funkcji jakie pełnią te pojęcia w języku, etc. Do udziału w Konferencji zapraszamy logików, filozofów i językoznawców.

Konferencja Naukowa Młodych Teologów„Iuvenes Quaerentes" to ogólnopolska Konferencja Naukowa Młodych Teologów, która jest inicjatywą Koła Naukowego Teologów KUL umożliwiającą początkującym naukowcom-teologom: studentom i doktorantom prezentację wyników swoich badań i wymianę oświadczeń. Najbliższa konferencja odbędzie się 26-27 listopada 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Polskość a katolickość: Ojczyzna w perspektywie wiary".

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl