Prawda-katolickość-uniwersytetInstytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład „Prawda – katolickość–uniwersytet”, który wygłosi o. prof. Dariusz Kowalczyk SJ (Dziekan Wydziału Teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie). Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 28 listopada 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Świadkowie tamtych chwil, polskie relacje prasowe z lat 1914-1918 ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Kalendarium drogi do Niepodległej”. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w holu przed Czytelnią Ogólną, ul. Chopina 27 (IV piętro).

Wykład towarzyszący pt. „Lublin, Niepodległość Polska. Cud roku osiemnastego”, wygłosi dr hab. Tomasz Panfil, adiunkt w Katedrze Nauk Pomocniczych Historii KUL, p.o. Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2018 r.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.