Etyka i społeczeństwoInstytut Pawła II KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Etyka i społeczeństwo. O aktualności katolickiej nauki społecznej”, organizowaną z okazji wydania „Katolickiej etyki społecznej” Karola Wojtyły. Konferencja odbędzie się 30 listopada 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031, rozpoczęcie o godz. 9.00.

Polacy w IrkuckuKomisja Historyczna PAN Odział w Lublinie, Katedra Historii XIX wieku KUL oraz Biblioteka Uniwersytecka KUL zapraszaja na międzynarodową konferencję naukową: "Polacy w Irkucku w wiekach XIX i XX". Obrady odbędą się w dniach 29-30 listopada 2018 r. w Bibliotece KUL, początek o godz. 9.30.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl