Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na "Mikołajkowy kiermasz książki". W przygotowanej ofercie znajdują się publikacje z zakresu literatury, historii, historii sztuki, teologii i religioznawstwa, prawa, socjologii, psychologii, pedagogiki, ekonomii i nauk politycznych, filozofii oraz nauk ścisłych. Są to zarówno publikacje nowe, jak i starsze, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu - w pierwszej połowie XX wieku. Poza książkami polskimi będzie można nabyć te wydane w językach obcych: angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim.

Ceny książek rozpoczynają się już od symbolicznej złotówki.

Kiermasz czynny będzie 7 grudnia 2018 (piątek) w godz. 9.00-19.00 oraz 8 grudnia 2018 (sobota) w godz. 9.00-15.00.

znego KUL serdecznie zapraszają na konferencję naukową „Polscy kanoniści w służbie Bogu i Ojczyźnie. 100 lat prawa kanonicznego w KULWydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Instytut Prawa Kanonicznego KUL serdecznie zapraszają na konferencję naukową „Polscy kanoniści w służbie Bogu i Ojczyźnie. 100 lat prawa kanonicznego w KUL”. Konferencja odbędzie się 7 grudnia 2018 r.  o godz.10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

06.12.2018 - 07.12.2018

Koncert „Na życie wieczne”

koncert Na życie wieczneFundacja Cultura Memoriae, Filharmonia Lubelska im. H. Wieniawskiego w Lublinie, parafia p.w. Władysława Gorala w Lublinie w partnerstwie z miastem Lublin oraz Katedrą Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL  zapraszają na koncert z okazji 120. rocznicy urodzin i 80. Rocznicy święceń biskupich bł. bp. Władysława Gorala „Na życie wieczne”, który odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

„Współczesna postać sporu o prawa człowieka”Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL zaprasza na ogólnopolskie sympozjum  filozoficzno-prawne „Współczesna postać sporu o prawa człowieka”, które odbędzie się 7 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 9.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

webianr-_rozmowa "Rozmowa kwalifikacyjna" to tytuł kolejnego webinarium organizowanego przez Biuro Karier KUL w ramach Letniej Akademii Kompetencji 2021, które odbędzie się 3 sierpnia 2021 r. o godz. 10.00. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się o czym należy pamiętać, aby zdobyć wymarzoną pracę, jakich pytań należy się spodziewać od pracodawcy oraz jakich błędów nie popełniać.

Webinarium poprowadzi Dorota Maj -psycholog, doradca zawodowy, coach.

Link do rejestracji.

webianr_niepelonsprawni Letnia Akademia Kompetencji Biura Karier KUL to inicjatywa, której celem jest merytoryczne wsparcie osób wchodzących na rynek pracy poprzez pokazanie możliwych ścieżki rozwoju zawodowego oraz wyposażenie w nowe kompetencje. Tym razem zapraszamy na webinarium "(Nie)pełnosprawni w pracy- warsztaty aktywizacji zawodowej", które odbędzie się 12 sierpnia 2021 r. o godz. 12.00. W trakcie webinarium uczestnicy dowiedzą się o możliwościach zatrudnienia, miejscach pracy i projektach kierowanych do  osób niepełnosprawnych, jak napisać atrakcyjne CV oraz jak właściwie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Link do rejestracji.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.