Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na "Mikołajkowy kiermasz książki". W przygotowanej ofercie znajdują się publikacje z zakresu literatury, historii, historii sztuki, teologii i religioznawstwa, prawa, socjologii, psychologii, pedagogiki, ekonomii i nauk politycznych, filozofii oraz nauk ścisłych. Są to zarówno publikacje nowe, jak i starsze, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu - w pierwszej połowie XX wieku. Poza książkami polskimi będzie można nabyć te wydane w językach obcych: angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim.

Ceny książek rozpoczynają się już od symbolicznej złotówki.

Kiermasz czynny będzie 7 grudnia 2018 (piątek) w godz. 9.00-19.00 oraz 8 grudnia 2018 (sobota) w godz. 9.00-15.00.

znego KUL serdecznie zapraszają na konferencję naukową „Polscy kanoniści w służbie Bogu i Ojczyźnie. 100 lat prawa kanonicznego w KULWydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Instytut Prawa Kanonicznego KUL serdecznie zapraszają na konferencję naukową „Polscy kanoniści w służbie Bogu i Ojczyźnie. 100 lat prawa kanonicznego w KUL”. Konferencja odbędzie się 7 grudnia 2018 r.  o godz.10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

06.12.2018 - 07.12.2018

Koncert „Na życie wieczne”

koncert Na życie wieczneFundacja Cultura Memoriae, Filharmonia Lubelska im. H. Wieniawskiego w Lublinie, parafia p.w. Władysława Gorala w Lublinie w partnerstwie z miastem Lublin oraz Katedrą Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL  zapraszają na koncert z okazji 120. rocznicy urodzin i 80. Rocznicy święceń biskupich bł. bp. Władysława Gorala „Na życie wieczne”, który odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

„Współczesna postać sporu o prawa człowieka”Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL zaprasza na ogólnopolskie sympozjum  filozoficzno-prawne „Współczesna postać sporu o prawa człowieka”, które odbędzie się 7 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 9.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.