12.03.2019 - 13.03.2019

Wiosenne Dni Biblijne

plakat_inb__13_marca_2019 Instytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na Wiosenne Dni Biblijne poświęcone kwestii płciowości w Biblii. Tegoroczne spotkanie zatytułowane "Mężczyzną i kobietą stworzył ich (Rdz 1,27). Płciowość w Biblii" odbędzie się 13 marca 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.  Początek wydarzenia o godz. 9.00.

12.03.2019 - 15.03.2019

Konferencja "Dni z mózgiem"

dni_z_mozgiem_2019_a2-1 Studenckie Koło Neuronauk i Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL zapraszają na konferencję "Dni z Mózgiem", która odbędzie się w dniach 13-15 marca 2019 r. w sali CTW-113. Konferencja wpisuje się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week), wydarzenia mającego na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.

Understanding IrelandKatedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na kolejny wykład w cyklu wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Siedemnasty wykład w cyklu, zatytułowany „Count Strzelecki and the Great Irish Famine” wygłosi dr Paweł Hamera z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie 13 marca 2019 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Koło Naukowe Psychologii KUL zaprasza na I Konferencję Psychologii Sportu na Lubelszczyźnie, która odbędzie się 13-14 marca 2019 r. W wydarzeniu wezmą udział psychologowie sportu, zawodnicy oraz trenerzy. Poza wykładami organizatorzy przewidzieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących: dialogu wewnętrznego, warsztat z budowania motywacji do treningów oraz osiągnięcia wysokich wyników sportowych. Początek konferencji o godz. 9.30 w CTW - 408.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.