antyk_marzec2019-1 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. dr. hab. Janusza Lewandowicza (Łódź) "Celibat w pierwotnym Kościele - mit czy rzeczywistość?". Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 14 marca 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

12.03.2019 - 15.03.2019

Konferencja "Dni z mózgiem"

dni_z_mozgiem_2019_a2-1 Studenckie Koło Neuronauk i Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL zapraszają na konferencję "Dni z Mózgiem", która odbędzie się w dniach 13-15 marca 2019 r. w sali CTW-113. Konferencja wpisuje się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week), wydarzenia mającego na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.

Koło Naukowe Psychologii KUL zaprasza na I Konferencję Psychologii Sportu na Lubelszczyźnie, która odbędzie się 13-14 marca 2019 r. W wydarzeniu wezmą udział psychologowie sportu, zawodnicy oraz trenerzy. Poza wykładami organizatorzy przewidzieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących: dialogu wewnętrznego, warsztat z budowania motywacji do treningów oraz osiągnięcia wysokich wyników sportowych. Początek konferencji o godz. 9.30 w CTW - 408.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.