antyk_kwieciea2019 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem dr. Mateusza Byry (UMCS) pt. „Wrogowie Rzymu? Żydzi i chrześcijanie wobec wojny partyjskiej Trajana”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 11 kwietnia 2018 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym,  sala GG-243.

kul_plakat_2019_pro_publico_bono1-1 10 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00 gościem KUL będzie Prezes i Dyrektor Wykonawczy Polsko- Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Stanach Zjednoczonych  Bogdan Chmielewski, który w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład „Obraz Polonii amerykańskiej z perspektywy Polsko- Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej”. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 104.

plakat_sympozjum_-_10 Katedra Filozofii Kultury i Sztuki KUL, Sekcja Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA zapraszają na XVIII Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu, tym razem zatytułowane "Pedagogika - nauka czy ideologia?". Wydarzenie odbędzie się 10 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.