Projekt PatrimoniumBiblioteka Narodowa oraz Biblioteka Uniwersytecka KUL zapraszają na wykład dotyczący Projektu Patrimonium, który poprzez digitalizację umożliwi udostępnienie polskiego dziedzictwa narodowego znajdującego się w zbiorach ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej. Prelekcję wygłosi kierownik Centrum Kompetencji Biblioteki Narodowej w dziedzinie digitalizacji materiałów bibliotecznych Tomasz Gruszkowski. Rozpocznie się ona 12 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Spektakl ZazdrośniceTeatr ITP zaprasza na spektakl „Zazdrośnice”. Przedstawienie będzie można obejrzeć  12 i 14  kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Spektakl jest na książce Erica-Emmanuela Schmitta.

Szczegóły dotyczące rezerwacji wejściówek na stronie teatru.

dni_spoleczne Koło Studentów Socjologii KUL zaprasza na 48. edycję Dni Społecznych zatytułowaną "Socjologia na scenie. Sztuka elementem życia społecznego". Wydarzenie odbędzie się w dn. 11-12 kwietnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 618 o godz. 10.00. W programie przewidziano spotkania z ludźmi teatru, estrady, sztuk cyrkowych czy fotografii artystycznej, do tego warsztaty, pokazy i koncerty.

biografistyka_plakat_2b-4 Katedra Biografistyki Pedagogicznej Instytutu Pedagogiki KUL zaprasza na konferencję naukową z serii "Współczesne przestrzenie edukacyjne biografistyki", której tematem przewodnim będzie "Biografia pedagogiczna a jej zastosowanie w edukacji". Wydarzenie odbędzie się w dn. 11 - 12 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w budynku Instytutu Pedagogiki (ul. Droga Męczenników Majdanka 70).

Program konferencji

Irina SyzonenkoBiblioteka Uniwersytecka KUL (ul. Chopina 27) zaprasza na wystawę prac Iriny Syzonenko pt. „To, co nas łączy”. Artystka tworzy różnymi metodami graficznymi, maluje akwarelą, grafitem, piórem, komponuje collage, łączy techniki plastyczne. Nie boi się intensywnych barw, doskonale odnajduje się w grze kontrastów. Obok przedstawień figuratywnych, posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej, a niekiedy sięga do tradycji surrealizmu. Na wystawie zaprezentowane zostaną 22 prace, w tym grafiki i fotografie. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku o godz. 15.00. Wystawa będzie czynna do 17 kwietnia.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Powtórki przed maturąJuż wkrótce rozpocznie się kolejna edycja Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą. To doskonała okazja, aby uzupełnić lub usystematyzować swoją wiedzę pod okiem wykładowców akademickich. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w pięć kolejnych piątków i sobót marca oraz kwietnia, tj.: 6-7, 13-14, 20-21, 27-28 marca oraz 3-4 kwietnia 2020 r. W ofercie znajdą się zajęcia z niemal wszystkich przedmiotów maturalnych. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu Otwartego KUL ruszają w środę 12 lutego o godz. 15:00!

PLAKAT-KuJerozolimie_1902 Zapraszamy na inaugurację programu „Ekumeniczny Lublin 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie”, która będzie miała miejsce 19 lutego 2020 r. Rozpocznie ją o godz. 17.00 nabożeństwo ekumeniczne w Bazylice oo. Dominikanów, a o godz.18.00 w Trybunale Koronnym odbędzie się trialog ekumeniczny biskupów chrześcijańskich Lublina „Dialog w Kościele i między Kościołami. Ku Jerozolimie” z udziałem abp. Abla (Kościół Prawosławny), abp. Stanisława Budzika (Kościół Rzymskokatolicki) oraz bp. Jana Cieślara (Kośćiół Ewangelicko-Augsburski). KUL jest jednym z partnerów programu Ekumeniczny Lublin 2020.

kul_plakat_2020_konwersatorium3 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dr. hab. Jana Machniaka (Katedra Teologii Duchowości UPJPII) zatytułowany „Powołanie do kapłaństwa i wizja kapłana w nauczaniu Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 19 lutego 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

prof. KukołowiczDyrektor i Pracownicy Instytutu Pedagogiki KUL oraz Przyjaciele zapraszają na spotkanie w 6. rocznicę śmierci Prof. Teresy Kukołowicz, które odbędzie się 20 lutego 2020. Msza św. za śp. Panią Profesor zostanie odprawiona 27 lutego 2020 o godz. 12.30 w Kościele Akademickim.