Projekt PatrimoniumBiblioteka Narodowa oraz Biblioteka Uniwersytecka KUL zapraszają na wykład dotyczący Projektu Patrimonium, który poprzez digitalizację umożliwi udostępnienie polskiego dziedzictwa narodowego znajdującego się w zbiorach ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej. Prelekcję wygłosi kierownik Centrum Kompetencji Biblioteki Narodowej w dziedzinie digitalizacji materiałów bibliotecznych Tomasz Gruszkowski. Rozpocznie się ona 12 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

dni_spoleczne Koło Studentów Socjologii KUL zaprasza na 48. edycję Dni Społecznych zatytułowaną "Socjologia na scenie. Sztuka elementem życia społecznego". Wydarzenie odbędzie się w dn. 11-12 kwietnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 618 o godz. 10.00. W programie przewidziano spotkania z ludźmi teatru, estrady, sztuk cyrkowych czy fotografii artystycznej, do tego warsztaty, pokazy i koncerty.

biografistyka_plakat_2b-4 Katedra Biografistyki Pedagogicznej Instytutu Pedagogiki KUL zaprasza na konferencję naukową z serii "Współczesne przestrzenie edukacyjne biografistyki", której tematem przewodnim będzie "Biografia pedagogiczna a jej zastosowanie w edukacji". Wydarzenie odbędzie się w dn. 11 - 12 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w budynku Instytutu Pedagogiki (ul. Droga Męczenników Majdanka 70).