Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska  zapraszają na konferencję z cyklu "Colloquia Norwidiana XVI" pt. Vade-mecum. Wydarzenie  odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, o godz. 9.00.

Program

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

plakat_bezpieczenstwo_2019-1 Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Komisja Prawnicza PAN Oddział w Lublinie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną  "Bezpieczeństwo prawne dziecka w państwach demokratycznych w procesie integracji europejskiej: Polska, Słowacja, Ukraina, Niemcy", która odbędzie się w dn. 24-25 maja 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

19_raghallaigh  Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Dziewiętnasty wykład w cyklu, zatytułowany "Poems of the pre-dispossessed: an introduction to Irish bardic poetry" wygłosi dr Eoghan Ó Raghallaigh z Maynooth University 24 maja 2019 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

warsztaty filozoficzne Katedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na warsztaty filozoficzne z okazji IX Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Wielcy Polacy XX w.”, którego tegoroczne hasło brzmi "Nauczyciele heroizmu: św. Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński, Mieczysław A. Krąpiec OP (w trosce o narodową i chrześcijańską tożsamość młodzieży)” organizowanego przez Fundację Deo et Patriae im. prof. M. A. Krąpca. Warsztaty odbędą się 24 maja 2019 r. w godz. 11.00 - 13.00 w Gmachu Głównym.

z_dziejow_nakowosci Katedra Historii Ustroju i Prawa, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL oraz Fundacja Fundamenta zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję Naukową zatytułowaną "Z dziejów bankowości - bankowość centralna w Polsce i na świecie", która odbędzie się dnia 25 maja 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sale CTW 113 i 114. Początek wydarzenia o godz. 9.30.