kul_plakat_2019_pro_publico_9_maja 9 maja 2019 r. o godz. 8.15 gościem KUL będzie Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, który w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład pt. „Rola Najwyżej Izby Kontroli w demokratycznym Państwie Prawa”. Wykład odbędzie się w sali 104 Centrum Transferu Wiedzy.

plakat_kiermasz_bu_1 W dniach 9-11 maja 2019 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na Majowy kiermasz książki, który odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek. W trakcie wydarzenia będzie można nabyć książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Poza książkami polskojęzycznymi będzie można nabyć publikacje wydane w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim.

2019_kul_plakat_a3_stafaan_cuypers_Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej zaprasza na wykład pt. The Strawsonian and the Ledger View on Moral Responsibility, który 9 maja (czwartek) 2019 r. wygłosi Prof. Stafaan Cuypers (KU Leuven).

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w sali GG42.

07.05.2019 - 15.05.2019

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien_bibliotek_a Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8–15 maja 2019 r.). W programie m.in. prezentacja multimedialna na temat bibliotecznych skarbów, kiermasz taniej książki, zwiedzanie biblioteki, w  tym również miejsc na co dzień niedostępnych dla czytelników, wykład na temat historii biblioteki oraz loteria, w której wygrana zapewnia umorzenie kary za przetrzymanie bibliotecznych książek w wysokości od 60 do 100%.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

tmojch_2020_kul1 Tradycyjnie już Sekcja Ekumeniczna Instytutu Nauk Teologicznych KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie sprawowana Eucharystia w tej intencji, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Dziejów Apostolskich: Życzliwymi bądźmy (Dz 28,2).

Przy drzwiach zamknięrychTeatr Enigmatic KUL zaprasza na adaptację sceniczną dramatu Jeana Paula Sartre'a „Przy drzwiach zamkniętych". Przedstawienie w nowej obsadzie będzie można zobaczyć 22, 24 i 26 stycznia 2020 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Wstęp bezpłatny, możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem teatrenigmatic@gmail.com

22.01.2020 - 23.01.2020

Flesz Akademicki

www_flesz_23_stycznia W czwartek 23 stycznia 2020 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny w tym roku akademickim odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.