12.05.2019 - 16.05.2019

XXIX Tydzień Ekonomiczny

Studenckie Koło Naukowe Ekonomii KUL oraz Koło Rachunkowości i Podatków KUL zapraszają na XXIX Tydzień Ekonomiczny który odbędzie się w dniach 13 -16 maja 2019 r. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi "Strategia marki osobistej, czyli jak zabrać się za personal branding". Wydarzenie rozpocznie się 13 maja o godz. 9.15 Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -104.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva). Wykłady odbędą się w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220 w godz. 9.00 -12.00.

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na otwarte seminarium doktoranckie pt. Foolishness - literature and cognitive science, które rozpocznie się 13 maja 2019 r. o godz. 13.30 w sali C220. Seminarium odbywa się w ramach cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures, a poprowadzi je Prof. Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano and University of Geneva).

konferencja pieniądz Instytut Ekonomii i Finansów wraz z Narodowym Bankiem Polskim  zapraszają na  konferencję naukową zatytułowaną "Pieniądz - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość", która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113. Początek wydarzenia o godz. 9.15.

kul_plakat_2019_KONSERWATORIUM_12_XII Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks.  dra hab. Stanisława Suwińskiego oraz ks. dr Sławomira Tykarskiego (Laboratorium św. Jana Pawła II UMK) zatytułowany „(Nie)Aktualność wezwania Jana Pawła II do świętości małżeńskiej wobec współczesnego indywidualizmu". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

antyk_grudziea19 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem prof. dr. hab. Piotra Kochanka (KUL) pt. „Pharus" w pismach późnoantycznych i wczesnośredniowiecznych łacińskich autorów chrześcijańskich. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 12 grudnia 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym,  sala GG-243.

11.12.2019 - 12.12.2019

Dzień Peruwiański na KUL

kul_plakat_2019_dzien_peruwianski_pl_en2-1 Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Konsul Honorowy Peru w Lublinie oraz Liceum Śródziemnomorskie w Lublinie zapraszają na "Dzień Peruwiański", który odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00.

Instytut Jana Pawła II KUL zaprasza na konferencję naukową zatytułowaną "Tożsamość i transcendencja osoby", która odbędzie się 13 grudnia 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.