etnomuzykologia_plakat_2019 Katedra Etnomuzykologii i Hymnologii Instytutu Muzykologii KUL zaprasza na międzynarodową etnomuzykologiczną konferencję naukową zatytułowaną "Tradycje ludowe w kulturze muzycznej: zachowanie dziedzictwa – inspiracje – przeobrażenia", która odbędzie się 16 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Wydarzenie poprzedzą warsztaty tradycyjnej muzyki indonezyjskiej oraz koncert kameralny (15 maja, sala C -1031).

14.05.2019 - 15.05.2019

VIII Studenckie Dni Komunikacji

spotkania komunikacji Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL zaprasza na na VIII Studenckie Spotkania Komunikacji, których tematem przewodnim jest marketing internetowy. Wydarzenie odbędzie się 15 maja 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy o godz. 13.00, sala CTW - 113.

12.05.2019 - 16.05.2019

XXIX Tydzień Ekonomiczny

Studenckie Koło Naukowe Ekonomii KUL oraz Koło Rachunkowości i Podatków KUL zapraszają na XXIX Tydzień Ekonomiczny który odbędzie się w dniach 13 -16 maja 2019 r. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi "Strategia marki osobistej, czyli jak zabrać się za personal branding". Wydarzenie rozpocznie się 13 maja o godz. 9.15 Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -104.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva). Wykłady odbędą się w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220 w godz. 9.00 -12.00.

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

retoryka Katedra Retoryki oraz Koło Naukowe Retoryki Stosowanej KUL zapraszają na konferencję zatytułowaną "Retoryka w dialogu - dialog w retoryce", która odbędzie się w dniach 20- 21 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym.

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL,Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, wspólnie z Wydziałem Prawa i Administracji oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Protection of Cultural Heritage under International Law", która odbędzie się 21 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW - 114.

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska  zapraszają na konferencję z cyklu "Colloquia Norwidiana XVI" pt. Vade-mecum. Wydarzenie  odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, o godz. 9.00.

Program

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

plakat_bezpieczenstwo_2019-1 Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Komisja Prawnicza PAN Oddział w Lublinie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną  "Bezpieczeństwo prawne dziecka w państwach demokratycznych w procesie integracji europejskiej: Polska, Słowacja, Ukraina, Niemcy", która odbędzie się w dn. 24-25 maja 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.