wyklad_ksiaz1 Muzeum KUL oraz Instytut Historii Sztuki KUL zapraszają na wykład dr Beaty Lejman (Muzeum Narodowe we Wrocławiu) "Książ. Siedemset lat historii w sztuce jednego z trzech największych zamków w Polsce: Piastowie, Hochbergowie, III Rzesza", który odbędzie się 16 maja 2019 r. o godz. 16.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 243.

kul_plakat_2019_oblicza_przemocy_16_maja Wydział Nauk Humanistycznych, Wydział Nauk Społecznych, Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL zapraszają na interdyscyplinarną konferencję naukową zatytułowaną "Oblicza przemocy. Diagnoza - charakterystyka - profilaktyka", która odbędzie się 16 maja 2019 r. Początek wydarzenia o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

antyk_maj2019 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na kolejne posiedzenie naukowe z referatem dra Daniela Próchniaka (KUL) pt. „Eczmiadzyn. Do jakiego kościoła chodził Tirydates Wielki?”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 16 maja 2019 r. o godzinie 18.00 w sali GG-243 w Gmachu Głównym KUL.

Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej zaprasza na wykład pt. Opera as Liberal Education, który 16 maja (czwartek) 2019 r. wygłosi Prof. Stafaan Cuypers (KU Leuven).

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w sali GG42.

etnomuzykologia_plakat_2019 Katedra Etnomuzykologii i Hymnologii Instytutu Muzykologii KUL zaprasza na międzynarodową etnomuzykologiczną konferencję naukową zatytułowaną "Tradycje ludowe w kulturze muzycznej: zachowanie dziedzictwa – inspiracje – przeobrażenia", która odbędzie się 16 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Wydarzenie poprzedzą warsztaty tradycyjnej muzyki indonezyjskiej oraz koncert kameralny (15 maja, sala C -1031).

12.05.2019 - 16.05.2019

XXIX Tydzień Ekonomiczny

Studenckie Koło Naukowe Ekonomii KUL oraz Koło Rachunkowości i Podatków KUL zapraszają na XXIX Tydzień Ekonomiczny który odbędzie się w dniach 13 -16 maja 2019 r. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi "Strategia marki osobistej, czyli jak zabrać się za personal branding". Wydarzenie rozpocznie się 13 maja o godz. 9.15 Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -104.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva). Wykłady odbędą się w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220 w godz. 9.00 -12.00.

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.