kul_plakat_2019_ijpii_konferencja_17_maja Instytut Jana Pawła II KUL zaprasza na międzynarodową konferencję zatytułowaną "The nature and mission of the university in the contemporary world", która odbędzie się 17 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 208.

zapachy_starozytnosci_-_program_a3 Koło Naukowe Klasyków, działające w Instytucie Studiów Klasycznych i Orientalnych KUL, zaprasza na ogólnopolską interdyscyplinarną studencko-doktorancką konferencję naukową "Zapachy starożytności", która odbędzie się 17 maja 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sale CTW 114 i 220. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

2019-maj-pneumatologia-plakat1 Katedra Historii Kościoła w Starożytności i Średniowieczu KUL we współpracy z Katedrą Teologii Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie zapraszają na  międzynarodową konferencję "Pneumatologia Ojców Kościoła", która odbędzie się 17 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031.

Ratuję człowieka, który prosi o pomocOśrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL oraz Komisja Historyczna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce zapraszają na 48. konferencję naukową historyków zakonnych „Ratuję człowieka, który prosi o pomoc”, która odbędzie się 17-18 maja 2019 r. w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMPNP (Starowiejskich) w Starej Wsi. Tematem obrad będzie udział żeńskich wspólnot zakonnych w ratowaniu Żydów w okresie II wojny światowej.

plakat_konferencja_ncn_1 Katedra Postępowania Karnego KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "Skarga na wyrok kasatoryjny sądu odwoławczego a nowy reformatoryjny model postępowania odwoławczego", która odbędzie się 17 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva). Wykłady odbędą się w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220 w godz. 9.00 -12.00.

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

kul_plakat_2020_seminarium_3_marca Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.