kul_plakat_2019_ijpii_konferencja_17_maja Instytut Jana Pawła II KUL zaprasza na międzynarodową konferencję zatytułowaną "The nature and mission of the university in the contemporary world", która odbędzie się 17 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 208.

zapachy_starozytnosci_-_program_a3 Koło Naukowe Klasyków, działające w Instytucie Studiów Klasycznych i Orientalnych KUL, zaprasza na ogólnopolską interdyscyplinarną studencko-doktorancką konferencję naukową "Zapachy starożytności", która odbędzie się 17 maja 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sale CTW 114 i 220. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

2019-maj-pneumatologia-plakat1 Katedra Historii Kościoła w Starożytności i Średniowieczu KUL we współpracy z Katedrą Teologii Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie zapraszają na  międzynarodową konferencję "Pneumatologia Ojców Kościoła", która odbędzie się 17 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031.

plakat_konferencja_ncn_1 Katedra Postępowania Karnego KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "Skarga na wyrok kasatoryjny sądu odwoławczego a nowy reformatoryjny model postępowania odwoławczego", która odbędzie się 17 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113.

Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej zaprasza na wykład pt. Opera as Liberal Education, który 16 maja (czwartek) 2019 r. wygłosi Prof. Stafaan Cuypers (KU Leuven).

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w sali GG42.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva). Wykłady odbędą się w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220 w godz. 9.00 -12.00.

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.