kul_plakat_2019_ijpii_konferencja_17_maja Instytut Jana Pawła II KUL zaprasza na międzynarodową konferencję zatytułowaną "The nature and mission of the university in the contemporary world", która odbędzie się 17 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 208.

zapachy_starozytnosci_-_program_a3 Koło Naukowe Klasyków, działające w Instytucie Studiów Klasycznych i Orientalnych KUL, zaprasza na ogólnopolską interdyscyplinarną studencko-doktorancką konferencję naukową "Zapachy starożytności", która odbędzie się 17 maja 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sale CTW 114 i 220. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

kul_plakat_2019_publico_bono2 17 maja 2019 r. o godz. 12.00 gościem KUL będzie przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego  o. Arturo Sosa SJ, który w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład „Znaki czasu w kontekście synodu  o młodzieży”. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 102.

Dzień HiszpańskiInstytut Filologii Romańskiej, Instytut Historii KUL, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji międzynarodowych oraz Koło Hiszpańsko - Polskie KUL zapraszają na Dzień Hiszpański i Latynoamerykański, który odbędzie się 17 maja 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy  KUL, sala CTW - 408 w godz. 10.00 - 14.00.

Uczestnicy tegorocznego spotkania będą mogli zapoznać się z językiem, kulturą i historią krajów języka hiszpańskiego. Ponadto w programie przewidziano teatralną inscenizację dzieła Miguela Cervantesa oraz multimedialny quiz z nagrodami. Zwieńczeniem całości będzie koncert flamenco w wykonaniu Andrzeja Lewockiego z Zespołem.  Ilość miejsc jest ograniczona.

wschody Fundacja Rozwoju KUL oraz Biblioteka Uniwersytecka zapraszają na "East est - I Festiwal Wschodnich Podróży", który odbędzie się w dniach 17 - 18 maja 2019 r. w przestrzeni Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Celem wydarzenia będzie przybliżenie uczestnikom kultury, przyrody i mentalności mieszkańców szeroko pojętego Orientu. Poza spotkaniami z podróżnikami organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących inspirowanych Wschodem m.in.: warsztaty ceramiczne i origami, pokaz florystyczny, wystawy fotografii i zabytkowych map. Otwarcie Festiwalu nastąpi 17 maja 2019 r. o godz. 11.00 w Czytelni Teologiczno- Filozoficznej BU KUL.

2019-maj-pneumatologia-plakat1 Katedra Historii Kościoła w Starożytności i Średniowieczu KUL we współpracy z Katedrą Teologii Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie zapraszają na  międzynarodową konferencję "Pneumatologia Ojców Kościoła", która odbędzie się 17 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031.

plakat_konferencja_ncn_1 Katedra Postępowania Karnego KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "Skarga na wyrok kasatoryjny sądu odwoławczego a nowy reformatoryjny model postępowania odwoławczego", która odbędzie się 17 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva). Wykłady odbędą się w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220 w godz. 9.00 -12.00.

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

antyk_luty20 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dra hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) pt. Chrystus islamu – apokryficzna „Ewangelia Barnaby”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 27 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

kul_plakat_2020_seminarium_3_marca Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.