plakat Koło Hiszpańsko-Polskie, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych zapraszają na obchody 30 - lecia Koła Hiszpańsko - Polskiego KUL, które odbędą się 31 maja 2019 r. o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113.

W programie wydarzenia: prelekcje poświęcone historii, kulturze i współczesności Hiszpanii i Hispanoameryki, wspomnienia członków Koła oraz koncert gitarowy.

kul_plakat_2019_przekraczanie_granic Instytut Filologii Słowiańskiej KUL zaprasza na międzynarodową konferencję zatytułowaną "Przekraczanie granic. Rosyjska, ukraińska i białoruska przestrzeń literacka, kulturowa i językowa z perspektywy XXI wieku", która odbędzie się w dn. 30- 31 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW - 114.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.