„Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców”Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL, Komisja Prawnicza Oddział PAN w Lublinie, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Stowarzyszenie Kanonistów Polskich oraz Wydział Nauk Prawnych Towarzystwa Naukowego KUL zapraszają na  VIII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców”, która rozpocznie się  1 czerwca 2019 r. o godz. w 8.45 w Centrum Transferu Wiedzy.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski bp. Artura Mizińskiego.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Harmony RyczekCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum KUL zapraszają na wystawę prac znanego fotografa oraz absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wystawę „Harmony” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia będzie można oglądać do 5 maja 2020 r., a jej otwarcie zaplanowano 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura.