Koncert Zespołu Pieśni i Tańca KULZespół Pieśni i Tańca KUL zaprasza na koncert „Piyknie pytomy!”, który odbędzie się 21 sierpnia 2019 r. o godz. 19.30 w ośrodku wypoczynkowym Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ex thesauroBiblioteka Uniwersytecka KUL oraz Muzeum Zamek w Łańcucie zapraszają na wystawę Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. W Wielkiej Jadalni zamku łańcuckiego pokazane zostaną unikatowe zbiory, na co dzień przechowywane w zamkniętych magazynach – rękopisy, stare druki, zbiory kartograficzne i muzyczne.

Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 2 sierpnia o godzinie 17.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 1 września 2019 roku.

Światło i mrokMuzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wernisaż wystawy „Światło i mrok” 50 lat Sceny Plastycznej KUL. Wernisaż odbędzie się 28 lipca o godz. 18.00 w Galerii Wystaw Czasowych (Kazimierz Dolny, Rynek 19). Wystawa będzie czynna do 8 września 2019 r.

Szkoła Letnia Języka i Kultury PolskiejW tym roku już po raz czterdziesty szósty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od 1 lipca do końca sierpnia ponad 170 uczestników z 40 krajów będzie zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

12.03.2020 - 06.04.2020

Zarządzenie Rektora KUL

ZARZĄDZENIE NR ROP-0101-84/20

REKTORA

KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO JANA PAWŁA II

z dnia 11 marca 2020 r.

w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Cov-2 wśród społeczności Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Na podstawie § 25 ust. 1  Statutu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II  oraz w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz na świecie, związaną z rozszerzaniem się obszarów występowania koronawirusa SARS-Cov-2, w nawiązaniu do ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r., poz. 374), zarządza się, co następuje:

W związku z sytuacją epidemiologiczną 11 marca 2020r. Zarządzeniem Rektora KUL ze skutkiem natychmiastowym odwołuje się:

• wszystkie zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych dla studentów i słuchaczy studiów podyplomowych oraz szkolenia i inne spotkania na terenie KUL, prowadzący zajęcia dydaktyczne udostępnią ich treść w formie elektronicznej lub będą prowadzić zajęcia w trybie e-learningowym
  • wszystkie konferencje, imprezy i wydarzenia organizowane przez Uniwersytet i w budynkach KUL
  • zagraniczne i krajowe wyjazdy służbowe pracowników, studentów i doktorantów

a także:

• wstrzymuje się kwaterowanie nowych osób w domach studenckich, jak również wprowadza się zakaz odwiedzin w domach studenckich.
  • zamyka się czytelnie Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, Archiwum KUL oraz Muzeum KUL

Prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem Zarządzenia. Zarządzenie obowiązuje do odwołania.

Tekst Zarządzenia

Dodatkowe pytania i informacje należy kierować na adres: pytania@kul.pl

Prosimy równocześnie o śledzenie aktualnych komunikatów na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jak przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa?

Przez najbliższy czas musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce.

Wiele jednak zależy od Ciebie!

• jeśli to możliwe, zostań w domu.
  • unikaj skupisk ludzkich, jeśli możesz pracuj zdalnie.
  • myj często ręce, nie dotykaj bez potrzeby twarzy.
  • zwracaj uwagę innym na właściwe zachowania!

Wszystkie niezbędne i wiarygodne informacje można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Jeśli masz objawy towarzyszące koronawirusowi, zadzwoń do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub na infolinię NFZ pod: 800 190 590

Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Msze św. i nabożeństwa z Kościoła Akademickiego KUL są transmitowane on-line. Dodatkowo niedzielne Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 20.00 będą dostępne również na kanale https://www.facebook.com/KULlublin/

Godziny sprawowania Mszy św.

Dni powszednie: 7.00, 8.00, 19.00

Niedziela (bez udziału wiernych): 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 (w języku angielskim), 19.00 i 20.30.

W piątek o godz. 18.00 sprawowana jest Droga Krzyżowa, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.15.

Adres transmisji:

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).