03.09.2019 - 08.09.2019

III Letnia Szkoła Kognitywistki

2019_letnia-szkola-kognitywistyki_plakat Zapraszamy na III Letnią Szkołę Kognitywistyki odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 4-7 września 2019 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Umysł w kulturze".

plakat konferencji ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”Kwestia LGBT, aborcja, postulaty dekanonizacji św. Jana Pawła II to tylko niektóre przejawy wojny kulturowej, która na naszych oczach toczy się w Polsce. Jak powinien w tej sytuacji zachować się Kościół? Odpowiedzi na to pytanie będą poszukiwać uczestnicy konferencji online ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”, na którą 25 listopada 2020 zaprasza Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL.

Dostęp do konferencji

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.