Festiwal Andrzej Nikodemowicz – czas i dźwięk 2019Dobiega końca VIII Międzynarodowy Festiwal Andrzej Nikodemowicz – czas i dźwięk 2019. Festiwal poświęcony jest pamięci prof. Andrzeja Nikodemowicza - wybitnego kompozytora, pianisty i pedagoga, wieloletniego wykładowcy KUL. Nic więc dziwnego, że jego ostatni akcent będzie miał miejsce właśnie w murach KUL. 6 października 2019 r. o godz. 18.00. w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z recitalem fortepianowym wystąpi Beata Bilińska.

Festiwal objęli patronatem honorowym Metropolita Lubelski i Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik oraz Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.

02.10.2019 - 07.10.2019

Nabór do Chóru Akademickiego

Chór KULJeżeli lubisz śpiewać i chcesz przeżyć niezapomnianą muzyczną przygodę przyjdź na nabór do Chóru Akademickiego KUL. Przesłuchania odbędą się w  czwartek 3 października 2019 r. w godz. 15.00 – 17.00 oraz w poniedziałek 7 października 2019 r. w godz. 14.00 – 16.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG 06 (piwnice we frontonie).

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

03.10.2020 - 25.10.2020

Festiwal organowy Ewangelicka 1

Festiwal organowy Ewangelicka 1Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest współorganizatorem tegorocznej edycji Festiwalu Ewangelicka 1, która nosi tytuł Rozmowy z Muzyką, a będzie się odbywać w ramach programu „Ekumeniczny Lublin 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie". Festiwal tradycyjnie odbędzie się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Lublinie. Każdy z czterech koncertów to zarazem zamknięta w sensie estetycznym i koncepcyjnym całość, jak i część większej struktury, tworzą je bowiem wspólny przekaz kompletnych wypowiedzi artystycznych pojedynczych wykonawców (każdy koncert znaczy tyle, co rozdział książki, choć może też funkcjonować odrębnie). Każde spotkanie muzyczne będzie poprzedzone słowem mówionym, w którym artyści podzielą się z publicznością swoimi przemyśleniami na temat doboru repertuaru i sposobów jego realizacji i prezentacji. Siłą koncertu będzie więc improwizowana rozmowa brzmiąca dźwiękami instrumentu i objaśniana słowem. Do udziału w przedsięwzięciu udało się pozyskać organistów: ks. Attilę Honti wraz z chórem Pueri Cantores Lublinenses (4 pażdziernika 2020), Jadwigę Kowalską (11.pażdziernika 2020), Stanisława Maryjewskiego (18 października 2020) oraz Marcina Simelę (25 października 2020).

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.