przystanAc-2  Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL zaprasza na konferencję naukową organizowaną z okazji 30- lecia działalności Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina. Wydarzenie odbędzie się 17 października 2019 r. w Auli kard. Stefana Wyszyńskiego pod hasłem "Przystanąć-Towarzyszyć-Wesprzeć".

Zwieńczeniem wydarzenia będzie spektakl "Ja to widzę w kolorze płomienia" dedykowany osobie bł. Hanny Chrzanowskiej. Początek konferencji o godz. 9.30.

antyk_pazdziernik19 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem prof. dr hab. Bożeny Iwaszkiewicz-Wronikowskiej (KUL) pt. „Czy to chrześcijanie zniszczyli rzeźbę starożytną?” Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 17 października 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym,  sala GG-243.

logo Katedra Językoznawstwa Stosowanego, Katedra Językoznawstwa Teoretycznego, Katedra Filologii Celtyckiej oraz Katedra Językoznawstwa Porównawczego Angielsko - Polskiego Instytutu Językoznawstwa KUL zapraszają do wzięcia udziału w siódmej  Międzynarodowej Konferencji Językoznawczej Linguistics Beyond and Within 2019:  Cognition – Structure – Communication, która odbędzie się 17-18 października 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL. Konferencja skierowana jest do językoznawców zajmujących się nowatorskimi podejściami do szeroko pojętego językoznawstwa.

plakat_kongres_2019_jpg Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego na sesję lubelską III Międzynarodowego Kongresu "Europa Christi" pt. "Kościół i państwo w służbie rodziny", która odbędzie się w dniach 16-17 października 2019 r. Pierwszego dnia Kongresu uczestnicy spotkają się  w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW - 114. Początek wydarzenia o godz. 9.00. Z kolei drugiego dnia obrady odbędą się w Sali Wykładowej Collegium Anatomicum UM (ul. Jaczewskiego 4).

kul_plakat_2019_KONFA_BIBLIA Sekcja Historii Kościoła i Patrologii KUL, Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na III Międzynarodową Konferencję Patrystyczną "Biblia w epoce patrystycznej – przekłady i duchowa interpretacja w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima", która odbędzie się w dniach 16-17 października 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aul C 1031. Tegorocznymi głównymi mówcami będą: prof. Lorenzo Perrone oraz prof. Ilaria Ramelli. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00.

kul_plakat_2020_sesja_o_chrzcie_ekumenicznie Sekcja Ekumenizmu Instytutu Nauk Teologicznych KUL zaprasza na sesję naukową w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zatytułowaną "O chrzcie ekumenicznie", która odbędzie się 22 stycznia 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C -1031 o godz. 10.00.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.