stduch_jaka_mistyka... Sekcja Teologii Duchowości KUL zaprasza  na sympozjum zatytułowane "Jaka mistyka na nasze czasy?" w ramach XLII Dni Duchowości, które odbędzie się 24 października 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Początek wydarzenia o godz. 14.00.

23.10.2019 - 24.10.2019

Spotkanie „Kim jest Jezus?”

spotkanie „Kim jest Jezus?”Duszpasterstwo Akademickie KUL oraz mieszkańcy Męskiego Domu Studenckiego Niecala zapraszają studentów na spotkanie „Kim jest Jezus?”, które odbędzie się 24 października 2019 r. o godz. 20.00 w Męskim Domu Studenckim na ul. Niecałej 8. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu NEXT STEP, który jest próbą próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony w ramach serii 9 spotkań o chrześcijaństwie, ale nie tylko.

Platforma Otwartej Nauki, Dział Repozytorium i Pozycjonowania Wydawnictw KUL oraz Krajowe Biuro Otwartego Dostępu zapraszają w ramach Tygodnia Otwartej Nauki  na szkolenie "Polityki otwartości. Praktyczne konsekwencje dla naukowców", które odbędzie się 24 października 2019 r. w godz. 9.00–13.00  w Kolegium Jana Pawła II KUL, aula C-1031.

miraclessmall Sekcja Nauk Biblijnych Instytutu Nauk Teologicznych KUL zaprasza na Międzynarodowe Jesienne Sympozjum Biblijne, które odbędzie się w dn. 23- 24 października 2019 r. Tegoroczne rozważania zostały zatytułowane "Signs, Wonders and Mighty Works. God’s Activity in the History of Salvation”  (Znaki, cuda i przejawy mocy. Działania Boga w historii zbawienia). Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaW piątek 29 listopada 2019 r. o godzinie 17.30 w Muzeum KUL odbędzie się finisaż wystawy fotografii Marcina Ryczka – „Harmony”. Uroczyste zakończenie pokazu zdjęć to okazja do spotkania z samym fotografem, który opowie o swojej pasji i udzieli odpowiedzi na pytania publiczności.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni