stduch_jaka_mistyka... Sekcja Teologii Duchowości KUL zaprasza  na sympozjum zatytułowane "Jaka mistyka na nasze czasy?" w ramach XLII Dni Duchowości, które odbędzie się 24 października 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Początek wydarzenia o godz. 14.00.

miraclessmall Sekcja Nauk Biblijnych Instytutu Nauk Teologicznych KUL zaprasza na Międzynarodowe Jesienne Sympozjum Biblijne, które odbędzie się w dn. 23- 24 października 2019 r. Tegoroczne rozważania zostały zatytułowane "Signs, Wonders and Mighty Works. God’s Activity in the History of Salvation”  (Znaki, cuda i przejawy mocy. Działania Boga w historii zbawienia). Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl