plakat_bizatynskie_doktryny1 Katedra Historii Kościoła KUL, Katedra Historii Starożytnej, Bizantyńskiej i Średniowiecznej KUL oraz Muzeum Lubelskie w Lublinie zapraszają na na V Ogólnopolską Konferencję Bizantynistyczną z cyklu Wybrane aspekty kultury bizantyńskiej zatytułowaną "Bizantyńskie doktryny z zakresu filozofii władzy, teologii politycznej oraz ideologii wojny", która odbędzie się 21-22 listopada 2019 r. w Domu na Podwalu (ul. Podwale 15) o godz. 9.00.

przyszlosc_europy "Przyszłość Europy: jak odpowiedzieć na wyzwania?" - to tytuł webinarium w ramach cyklu Seminariów Adenauera, które odbędzie się 15 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Będzie to kolejne wydarzenie poświęcone wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską którego współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Program konferencji „Prymasi Polski w służbie Bogu i Ojczyźnie – Deo et Patriae”Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL zapraszają na konferencję naukową „Prymasi Polski w służbie Bogu i Ojczyźnie – Deo et Patriae”, która odbędzie się 15 czerwca 2021 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30, a poprzedzi ją Msza św. w Kościele Akademickim o godz. 8.00, której przewodniczyć będzie Biskup Gliwicki Jan Kopiec.

2021_konkurs_logiczny_plakat_a3_finalJuż 16 czerwca odbędzie się Etap finałowy IX Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, w Centrum Transferu Wiedzy na terenie Kampusu Głównego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

09.00-10.00 Recepcja

10.00 Test konkursowy

11.30 Sesja wykładowa

• Marek Lechniak - Czy schizofrenik myśli logicznie?
          • Andrzej Zykubek - Homo sapiens neanderthalensis
          • Piotr Lipski - Co ma logika do przewidywania przyszłości?

13.00 Przerwa obiadowa

14.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.