kul_plakat_2019_marian_rusecki_konfa1 Katedra Religiologii i Misjologii, Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL oraz Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie  zapraszają na konferencję z cyklu Marian Rusecki Memorial Lectures zatytułowaną "Od Maximum illud do Evangelii gaudium i Synodu Kościoła w Amazonii. Nauki teologiczne, humanistyczne i społeczne w służbie misji", która odbędzie się w dn. 27-28 listopada 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

Strona konferencji

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.