04.12.2019 - 06.12.2019

Mikołajkowy kiermasz książki

Mikołajkowy kiermasz ksiązkiBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na mikołajkowy kiermasz książki, który będzie trwał 5-6 grudnia 2019 r. w godz. 9-19. W ofercie książki już od 1 zł m.in. z literatury, historii, teologii, prawa czy filozofii.

Sympozjum_2019 Katedra Metafizyki,  Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na XXII Sympozjum Metafizyczne z cyklu „Zadania Współczesnej Metafizyki”. Tegoroczna edycja została zatytułowana "Kim jest człowiek? Współczesne debaty antropologiczne". Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

W sympozjum wezmą udział filozofowie z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych, zajmujący się problematyką antropologiczną.

Wystawa rysunków prof. Kolo

Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu zaprasza na wystawę rysunków dr. hab. Sławomira Kolo, prof. KUL oraz posterów prac dyplomowych z lat 2010-2019, która będzie prezentowana w Bibliotece Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Konstantynów 1H. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 15.00.

9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Już 13 grudnia w Muzeum KUL  o godz. 15.00 odbędzie się prezentacja odrestaurowanych rzeźb sakralnych. Wystawa potrwa do 20 grudnia 2019 r.

banerek-sztukawedrujac Muzeum KUL zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy "Sztuka Wędrująca", które dobędzie się 15 grudnia 2019 r. o godz. 15.00 w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Wystawa prezentuje najcenniejsze działa sztuki ze zbiorów muzealnych KUL.  Prezentowane zbiory można oglądać do 1 marca 2020.

16.12.2019 - 17.12.2019

Opłatek uniwersytecki

opłatek uniwersytecki 2019Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński wraz z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL serdecznie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji Opłatka Uniwersyteckiego, które odbędzie się 17 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Plakat_Druk_1 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę "Merry Christmas" prezentującą kolekcję pocztówek i książek w języku angielskim z końca XIX i początku XX wieku dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia. Kolekcja jest własnością Henryka Wójcika, absolwenta Historii Sztuki KUL obecnie mieszkającego w Toronto w Kanadzie. Otwarcie wystawy nastąpi  18 grudnia 2019 r. o godzinie 12.00 (IV piętro BU KUL). Wystawa będzie czynna do 2 lutego 2020 roku.