sptkanie_wot_kul Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz  2.Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" zapraszają na spotkanie zatytułowane "Zostań żołnierzem WOT", które odbędzie się 10 marca 2020 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113, o godz. 11.00. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o działaniach podejmowanych przez WOT oraz  zasadach rekrutacji. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja sprzętu wojskowego.

podwojnie_zaproszenie Wydział Nauk Humanistycznych KUL oraz Instytut Pileckiego zapraszają na sympozjum zatytułowane "Kobiety uniwersytetu (1918-1939)", które odbędzie się 10 marca 2020 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Sympozjum towarzyszyć będzie otwarcie wystawy przygotowanej przez Instytut Pileckiego "Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918".

podwojnie_plakat Wydział Nauk Humanistycznych oraz Instytut Pileckiego zapraszają na otwarcie plenerowej wystawy "Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918", które odbędzie się 10 marca 2020 r. Tytuł ekspozycji – „Podwójnie wolne” – podkreśla, że 1918 był dla Polek nie tylko rokiem odzyskania niepodległości, ale również momentem uzyskania praw obywatelskich. Wystawa przypomina, że dorobek i życiorysy kobiet stanowią integralną część historii Polski. Zwraca bowiem uwagę na prawa i podejmowane przez nie aktywności publiczne. Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 15.00 przy Kolegium Jana Pawła II. Wystawa potrwa do 31 marca 2020 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.