sptkanie_wot_kul Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz  2.Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" zapraszają na spotkanie zatytułowane "Zostań żołnierzem WOT", które odbędzie się 10 marca 2020 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113, o godz. 11.00. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o działaniach podejmowanych przez WOT oraz  zasadach rekrutacji. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja sprzętu wojskowego.

podwojnie_zaproszenie Wydział Nauk Humanistycznych KUL oraz Instytut Pileckiego zapraszają na sympozjum zatytułowane "Kobiety uniwersytetu (1918-1939)", które odbędzie się 10 marca 2020 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Sympozjum towarzyszyć będzie otwarcie wystawy przygotowanej przez Instytut Pileckiego "Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918".

podwojnie_plakat Wydział Nauk Humanistycznych oraz Instytut Pileckiego zapraszają na otwarcie plenerowej wystawy "Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918", które odbędzie się 10 marca 2020 r. Tytuł ekspozycji – „Podwójnie wolne” – podkreśla, że 1918 był dla Polek nie tylko rokiem odzyskania niepodległości, ale również momentem uzyskania praw obywatelskich. Wystawa przypomina, że dorobek i życiorysy kobiet stanowią integralną część historii Polski. Zwraca bowiem uwagę na prawa i podejmowane przez nie aktywności publiczne. Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 15.00 przy Kolegium Jana Pawła II. Wystawa potrwa do 31 marca 2020 r.

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.