sptkanie_wot_kul Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz  2.Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" zapraszają na spotkanie zatytułowane "Zostań żołnierzem WOT", które odbędzie się 10 marca 2020 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113, o godz. 11.00. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o działaniach podejmowanych przez WOT oraz  zasadach rekrutacji. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja sprzętu wojskowego.

podwojnie_zaproszenie Wydział Nauk Humanistycznych KUL oraz Instytut Pileckiego zapraszają na sympozjum zatytułowane "Kobiety uniwersytetu (1918-1939)", które odbędzie się 10 marca 2020 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Sympozjum towarzyszyć będzie otwarcie wystawy przygotowanej przez Instytut Pileckiego "Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918".

podwojnie_plakat Wydział Nauk Humanistycznych oraz Instytut Pileckiego zapraszają na otwarcie plenerowej wystawy "Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918", które odbędzie się 10 marca 2020 r. Tytuł ekspozycji – „Podwójnie wolne” – podkreśla, że 1918 był dla Polek nie tylko rokiem odzyskania niepodległości, ale również momentem uzyskania praw obywatelskich. Wystawa przypomina, że dorobek i życiorysy kobiet stanowią integralną część historii Polski. Zwraca bowiem uwagę na prawa i podejmowane przez nie aktywności publiczne. Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 15.00 przy Kolegium Jana Pawła II. Wystawa potrwa do 31 marca 2020 r.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.