Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Msze św. i nabożeństwa z Kościoła Akademickiego KUL są transmitowane on-line. Dodatkowo niedzielne Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 20.00 będą dostępne również na kanale https://www.facebook.com/KULlublin/

Godziny sprawowania Mszy św.

Dni powszednie: 7.00, 8.00, 19.00

Niedziela (bez udziału wiernych): 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 (w języku angielskim), 19.00 i 20.30.

W piątek o godz. 18.00 sprawowana jest Droga Krzyżowa, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.15.

Adres transmisji:

W związku z sytuacją epidemiologiczną 11 marca 2020r. Zarządzeniem Rektora KUL ze skutkiem natychmiastowym odwołuje się:

• wszystkie zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych dla studentów i słuchaczy studiów podyplomowych oraz szkolenia i inne spotkania na terenie KUL, prowadzący zajęcia dydaktyczne udostępnią ich treść w formie elektronicznej lub będą prowadzić zajęcia w trybie e-learningowym
  • wszystkie konferencje, imprezy i wydarzenia organizowane przez Uniwersytet i w budynkach KUL
  • zagraniczne i krajowe wyjazdy służbowe pracowników, studentów i doktorantów

a także:

• wstrzymuje się kwaterowanie nowych osób w domach studenckich, jak również wprowadza się zakaz odwiedzin w domach studenckich.
  • zamyka się czytelnie Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, Archiwum KUL oraz Muzeum KUL

Prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem Zarządzenia. Zarządzenie obowiązuje do odwołania.

Tekst Zarządzenia

Dodatkowe pytania i informacje należy kierować na adres: pytania@kul.pl

Prosimy równocześnie o śledzenie aktualnych komunikatów na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jak przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa?

Przez najbliższy czas musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce.

Wiele jednak zależy od Ciebie!

• jeśli to możliwe, zostań w domu.
  • unikaj skupisk ludzkich, jeśli możesz pracuj zdalnie.
  • myj często ręce, nie dotykaj bez potrzeby twarzy.
  • zwracaj uwagę innym na właściwe zachowania!

Wszystkie niezbędne i wiarygodne informacje można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Jeśli masz objawy towarzyszące koronawirusowi, zadzwoń do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub na infolinię NFZ pod: 800 190 590

12.03.2020 - 06.04.2020

Zarządzenie Rektora KUL

ZARZĄDZENIE NR ROP-0101-84/20

REKTORA

KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO JANA PAWŁA II

z dnia 11 marca 2020 r.

w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Cov-2 wśród społeczności Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Na podstawie § 25 ust. 1  Statutu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II  oraz w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz na świecie, związaną z rozszerzaniem się obszarów występowania koronawirusa SARS-Cov-2, w nawiązaniu do ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r., poz. 374), zarządza się, co następuje:

przyszlosc_europy "Przyszłość Europy: jak odpowiedzieć na wyzwania?" - to tytuł webinarium w ramach cyklu Seminariów Adenauera, które odbędzie się 15 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Będzie to kolejne wydarzenie poświęcone wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską którego współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

2021_06_15_plakat_wyklad_w_debrach_i_buczynach Koło Naukowe "Krajobraz i Przestrzeń" serdecznie zaprasza na otwarty wykład online zatytułowany "W debrach I buczynach – wojenne losy Księdza Stefana Wyszyńskiego na terenie obecnego Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego", który odbędzie się 15 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Wykład poprowadzi Krzysztof Wojciechowski – pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, znawca Działów Grabowieckich oraz autor przewodnika po szlaku śladami Ks. Wyszyńskiego.

Dostęp do wydarzenia.

Program konferencji „Prymasi Polski w służbie Bogu i Ojczyźnie – Deo et Patriae”Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL zapraszają na konferencję naukową „Prymasi Polski w służbie Bogu i Ojczyźnie – Deo et Patriae”, która odbędzie się 15 czerwca 2021 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30, a poprzedzi ją Msza św. w Kościele Akademickim o godz. 8.00, której przewodniczyć będzie Biskup Gliwicki Jan Kopiec.

15.06.2021 - 16.06.2021

Msza św. o dobrą sesję

KOSCIOL-TK-141107-032 Sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 16 czerwca 2021 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.

2021_konkurs_logiczny_plakat_a3_finalJuż 16 czerwca odbędzie się Etap finałowy IX Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, w Centrum Transferu Wiedzy na terenie Kampusu Głównego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

09.00-10.00 Recepcja

10.00 Test konkursowy

11.30 Sesja wykładowa

• Marek Lechniak - Czy schizofrenik myśli logicznie?
          • Andrzej Zykubek - Homo sapiens neanderthalensis
          • Piotr Lipski - Co ma logika do przewidywania przyszłości?

13.00 Przerwa obiadowa

14.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród