Kosciol_Lwowski_pod_opieka_A3_do_korekty-1 Najnowszym dziejom katolicyzmu za wschodnimi granicami Polski zostanie poświęcona konferencja  „Kościół i Polacy na Wschodzie pod opieką św. Jana Pawła II i Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego”, która odbędzie się  24-25 września 2020 r. na KUL. Wydarzenie patronatem honorowym objęli: ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, sekretarz osobisty papieża Jana Pawła II w latach 1996-2005, Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych oraz ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL.

Program

21.09.2020 - 24.09.2020

Lubelskie Wirtualne Dni Nauki

Wykłady, koncerty oraz prezentacja bogatej oferty edukacyjnej to tylko część propozycji KUL przygotowanych na Lubelskie Wirtualne Dni Nauki, wspólne przedsięwzięcie lubelskich uczelni i Urzędu Miasta. Wydarzenie, zaplanowane na 22-24 września 2020 r., zastąpi Lubelski Festiwal Nauki, który w tym roku nie odbędzie się ze względów epidemiologicznych. „KUL przygotował szereg wykładów, koncertów w formie online, zarówno w języku polskim, jak i angielskim” podkreśla prorektor ds. kształcenia dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL.

Etiuda teatralna "Maski"Sceny Plastycznej KULWielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą niezwykły, autorski teatr prof. Leszka Mądzika - Scena Plastyczna KUL – świętuje w tym roku jubileusz 50. lat istnienia. Rocznicowe obchody zaplanowano na 25 i 26 września 2020 r. W programie znalazła się m.in. premiera kolejnego, autorskiego spektaklu prof. Mądzika „Kres" z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza. Ze względu na sytuację epidemiologiczną szczegółowy program zostanie podany wkrótce.

kul_plakat_2_pojedynczy1-1 Muzeum KUL oraz Muzeum Regionalne w Jaworze zapraszają na wystawę „Kwiat Europy”.  Wystawa w Muzeum Regionalnym będzie czynna od 30 maja do 27 września 2020 r.

plakat_2021_26VIRektor KUL zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na XI Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 26 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł.

Zapisy i wpłaty w Kancelarii Ogólnej KUL, pok. GG-104 w godz. 8.00-15.00, tel. 81/44 54 104. Wyjazd punktualnie o godz. 5.30 sprzed frontonu Gmachu Głównego.

16.06.2021 - 02.07.2021

Letnia sesja egzaminacyjna

egzaminOd 17 czerwca do 1 lipca 2021 r. trwać będzie letnia sesja egzaminacyjna.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

OrganyParafia pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie, Instytut Historii KUL oraz Katedra Instrumentologii KUL zapraszają na koncert „Piękno organów Riegera”, który odbędzie się 20 czerwca 2021 r., godz. 19.15 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie.

International Academic WeeksInstytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza do udziału w „International Academic Weeks". W programie znaleźć można wiele ciekawych wydarzeń popularyzujących efekty międzynarodowej współpracy naukowej Instytutu - konferencje, spotkania, wykłady, seminaria. Wydarzenie będzie odbywać się w dwóch częściach, w dniach: 21-25 czerwca oraz 20-24 września 2021 roku.

Program

Konferencja „Cyfrowa przyszłość społeczeństw i gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej”„Cyfrowa przyszłość społeczeństw i gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej” to temat XX Międzynarodowej Konferencji Naukowej online, której jednym z organizatorem jest Instytut Nauk Socjologicznych KUL. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2021 roku.