plakat_wystawa Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w Nasutowie zapraszają na wystawę będącą ostatnim punktem wymiany młodzieży Polsko-Litewskiej przebywającej w Nasutowie pod Lublinem. Projekt ,,Let's Picture our History" ma na celu promowanie roli św. Jana Pawła II w odzyskaniu wolności i niepodległości przez Polskę i Litwę.

Wystawa prac komiksowych uczestników projektu będzie dostępna w dniach 2-9 października 2020 r., w holu Kolegium Jana Pawła II (od strony ul. Łopacińskiego). Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższy czwartek, 2 października o godz. 13.00, którego dokona dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL - koordynator projektu.

30.09.2020 - 02.10.2020

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznychRok akademicki 2020/21 tradycyjnie rozpocznie się w czwartek 1 października Mszą Świętą w Kościele Akademickim o godz. 9.00. Będzie ona również transmitowana online. Następnie rozpoczną się zajęcia dydaktyczne według planów zajęć dla poszczególnych kierunków i lat studiów. Dla studentów pierwszych lat część pierwszych zajęć zostanie przeznaczona na spotkania, podczas których otrzymają pakiety informacyjne, złożą ślubowanie i otrzymają legitymacje studenckie.

Zapraszamy do zapoznania się z planami zajęć, które są dostępne online. Uwaga, oznaczenia przy numerach sal odsyłają do konkretnych budynków uniwersyteckich: C – Kolegium Jana Pawła II (wieżowiec), CTW – Centrum Transferu Wiedzy (budynek naprzeciwko kościoła akademickiego), CN – Kolegium Norwidianum (budynek przylegający do wieżowca od strony Al. Racławickich, GG - gmach główny (najstarszy budynek KUL z pomnikiem na dziedzińcu), CI – Kolegium Iuridicum (budynek przy ul. Spokojnej 1), HS – hala sportowa (przy ul. Konstantynów 1) oraz WMP, CH, B – budynki Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu (ul. Konstantynów 1).

W związku z sytuacją epidemiczną obowiązkowe szkolenia dla studentów I roku odbędą się on-line w formie prezentacji i testów zaliczających. Szkolenia będą dostępne dla studentów tak, by mogli je zrealizować w dowolnym momencie, do końca października.

03.10.2020 - 25.10.2020

Festiwal organowy Ewangelicka 1

Festiwal organowy Ewangelicka 1Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest współorganizatorem tegorocznej edycji Festiwalu Ewangelicka 1, która nosi tytuł Rozmowy z Muzyką, a będzie się odbywać w ramach programu „Ekumeniczny Lublin 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie". Festiwal tradycyjnie odbędzie się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Lublinie. Każdy z czterech koncertów to zarazem zamknięta w sensie estetycznym i koncepcyjnym całość, jak i część większej struktury, tworzą je bowiem wspólny przekaz kompletnych wypowiedzi artystycznych pojedynczych wykonawców (każdy koncert znaczy tyle, co rozdział książki, choć może też funkcjonować odrębnie). Każde spotkanie muzyczne będzie poprzedzone słowem mówionym, w którym artyści podzielą się z publicznością swoimi przemyśleniami na temat doboru repertuaru i sposobów jego realizacji i prezentacji. Siłą koncertu będzie więc improwizowana rozmowa brzmiąca dźwiękami instrumentu i objaśniana słowem. Do udziału w przedsięwzięciu udało się pozyskać organistów: ks. Attilę Honti wraz z chórem Pueri Cantores Lublinenses (4 pażdziernika 2020), Jadwigę Kowalską (11.pażdziernika 2020), Stanisława Maryjewskiego (18 października 2020) oraz Marcina Simelę (25 października 2020).

17.10.2020 - 20.10.2020

Rekolekcje na dobry początek

Rekolekcje na dobry początek w Kościele Akademickim KULZgodnie z naszą uniwersytecką tradycją na początku każdego roku akademickiego mają miejsce rekolekcje na dobry początek. Mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią odbędą się one również w tym roku, od 19 do 21 października 2020, tym razem jednak, ze względów bezpieczeństwa, nauki rekolekcyjne będą dostępne jedynie online. Będą publikowane codziennie wieczorem, o godz. 20, na stronie internetowej oraz na facebooku Duszpasterstwa Akademickiego.

Nauki rekolekcyjne wygłosi dominikanin o. Tomasz Zamorski, kaznodzieja znany z dostępnych na youtube serii nauk: Pandziochy czy Ognie Eliasza.

2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

Strona konferencji

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.