KUL_program_WELCOME_TO_KUL_A4_2 Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną  "Wzmacnianie kompetencji w relacjach międzynarodowych na uniwersytecie w dobie pandemii COVID 19". Konferencja stanowi podsumowanie projektu WELCOME TO KUL. Celem projektu było wsparcie szkoleniowe kadry naukowo-dydaktycznej i administracyjnej KUL w zakresie obsługi cudzoziemców-studentów zagranicznych poprzez organizację szkoleń z kompetencji kulturowych i komunikacyjno-językowych w procesie przyjmowania i kierowania sprawami cudzoziemców w środowisku akademickim. Ponadto cudzoziemcy - studenci KUL mogli korzystać z kursów języka polskiego. Konferencja odbędzie się 13 października 2020 roku w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113. Początek wydarzenia o godz. 10.00.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.