KUL_program_WELCOME_TO_KUL_A4_2 Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną  "Wzmacnianie kompetencji w relacjach międzynarodowych na uniwersytecie w dobie pandemii COVID 19". Konferencja stanowi podsumowanie projektu WELCOME TO KUL. Celem projektu było wsparcie szkoleniowe kadry naukowo-dydaktycznej i administracyjnej KUL w zakresie obsługi cudzoziemców-studentów zagranicznych poprzez organizację szkoleń z kompetencji kulturowych i komunikacyjno-językowych w procesie przyjmowania i kierowania sprawami cudzoziemców w środowisku akademickim. Ponadto cudzoziemcy - studenci KUL mogli korzystać z kursów języka polskiego. Konferencja odbędzie się 13 października 2020 roku w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113. Początek wydarzenia o godz. 10.00.

plakat konferencji ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”Kwestia LGBT, aborcja, postulaty dekanonizacji św. Jana Pawła II to tylko niektóre przejawy wojny kulturowej, która na naszych oczach toczy się w Polsce. Jak powinien w tej sytuacji zachować się Kościół? Odpowiedzi na to pytanie będą poszukiwać uczestnicy konferencji online ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”, na którą 25 listopada 2020 zaprasza Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL.

Dostęp do konferencji

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.