2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

Strona konferencji

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)

lexalia-1 W dniach 10-14 maja 2021 r. studenci prawa zapraszają na połączone XXII Lexalia i XXVII Tydzień Prawników. Jak zawsze w programie ciekawe szkolenia i wykłady, poszerzające wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu szeroko rozumianego prawa. Wszystkie wydarzenia odbędą się w formie zdalnej na platformie Ms Teams. Link oraz wszelkie szczegółowe informacje będą pojawiały się na bieżąco na fanpage’u Koła Naukowego Studentów Prawa KUL.

2021_63_tydzien_filozoficzny_plakat

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXIII edycję Tygodnia Filozoficznego pod tytułem SPORY O PRAWDĘ, która będzie miała miejsce w dniach 10-12 maja 2021 r.

Ze względu na sytuację epidemiczną cała konferencja będzie odbywała się w formule online.

Wykłady znakomitych prelegentów LXIII Tygodnia Filozoficznego z różnych ośrodków uniwersyteckich w Polsce i za granicą zaprezentują szerokie i zróżnicowane spektrum podejść do zagadnienia prawdy zarówno w ramach dyscyplin filozoficznych (metafizyka – ontologia, epistemologia, logika, etyka), jak i w odniesieniu do różnych tradycji filozoficznych. Zasadniczym pytaniem, które stawia sobie człowiek dziś jest w szczególności pytanie, czy z konieczności jedyną możliwą opcją jest relatywizm czy też da się dobrze uzasadnić absolutyzm, tj. twierdzenie o istnieniu i możliwości poznania prawdy. Z drugiej strony powstaje też kwestia, jak możliwy jest relatywizm i jakie to niesie konsekwencje praktyczne dla naszego działania i życia w ogóle.

Odpowiedzi na te pytania oraz szereg innych spodziewamy się znaleźć podczas obrad LXIII Tygodnia Filozoficznego, na który serdecznie zapraszamy.

11 maja 2021r. obędzie się webinarium zatytułowane "30 lat Trójkąta Weimarskiego: bilans, szanse i wyzwania". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00. Współorganizatorem webinarium jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Szczegóły na stronie ISP PAN

Koło Naukowe Studentów Filologii Niderlandzkiej KUL z okazji 10-lecia swojego istnienia organizuje konferencję  naukową  zatytułowaną "Kruispunt Lublin. Internationale Conferentie voor Jonge Neerlandici". Wydarzenie w formie online odbędzie się w dniach 13-14 maja 2021 roku na platformie Zoom. Początek konferencji  o godz. 11.000.

Program konferencji

kolo_naukowe_klasykow Koło Naukowe Klasyków KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową "The Perception of Climate and Nature in Ancient Societies", która odbędzie się e dniach 14-15 maja 2021 roku. W wydarzeniu online wezmą udział przedstawiciele 16 ośrodków akademickich świata.

Aby wziąć udział w konferencji należy napisać wiadomość z prośbą o dołączenie na poniższy adres: antiquity.nature.conference@gmail.com