Zapraszamy na seminarium doktoranckie Filozofia Pseudo-Dionizego Areopagity w myśli średniowiecznej, które poprowadzi prof. Dominique Poirel (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Centre National de Recherches Scientifiques Uniwersytet Paris IV-Sorobonne).

Opis seminarium.

Seminarium odbędzie się online: www.bit.ly/pseudo_dionizy

• 19 listopada 2020, godz. 10:00
    Dlaczego i w jaki sposób komentować Pseudo-Dionizego? Prolog komentarza Hugona ze św. Wiktora do Hierarchii Niebiańskiej
  • 23 listopada 2020, godz. 10:00
    Miłość i poznanie według Hugona ze św. Wiktora jako czytelnika Hierarchii Niebiańskiej.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.