Nie, jest to załatwiane indywidualnie przez Beneficjenta. jednakże czy jest to konieczne - to zależy tylko od Woli beneficjenta.


Działając w AIP wystawiasz faktury oraz podpisujesz umowy jako Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości mimo, że usługę wykonujesz np. jako Firma XYZ. Na dokumentach znajduje się informacja, że usługę poprzez AIP wykonała firma XYZ.

W dobie internetu nazwa firmy to także często nazwa domeny (chyba, że unikamy kontaktu z klientem i nie posiadamy strony internetowej). Jednym z zabezpieczeń jest posiadanie wykupionej domeny, a innym zarejestrowanie znaku towarowego. Wtedy to już nikt nie podszyje się pod logotyp. Pod konkretne słowa zawsze będzie mógł się podszyć bo nie ma w prawie zapisu, że używanie już użytych słów jest zakazane. Dlatego mamy w Polsce tak wiele firm o nazwie np. Auto Komis. W dodatku każdy może sobie nazwać firmę tak jak Ty, dodając np. kreskę, przecinek, czy po prostu robiąc inne logo.

W praktyce może okazać się, że coś takiego jak prawa do nazwy firmy to tylko teoria. To co można zrobić to zastrzec sobie konkretną nazwę jako znak towarowy (słowny, graficzny itd), i mieć domeny. Ale jak ktoś się uprze to i tak się będzie podszywał, robiąc coś do złudzenia podobnego, dlatego ze strony AIP raczej nic Ci nie grozi.
Autor: Łukasz Ilczuk
Ostatnia aktualizacja: 02.12.2011, godz. 20:22 - Łukasz Ilczuk