Postawiono na praktykę! – warsztat z dr Barbarą Cichy-Jasiocha

 

Uczestnicy warsztatu z Panią doktor Barbarą Cichy- Jasiocha organizowanego przez Sekcję Arteterapii Koła Naukowego Studentów Psychologii KUL mieli nie lada wyzwanie. Farbki, plastelina, kleje, kartony i jakby tego mało „skrajne emocje”, jak pisze jedna z uczestniczek:

 

„Warsztat budził ( przynajmniej we mnie ) mega skrajne emocje. W jednej chwili płakałam ze śmiechu, gdy tańczyliśmy, a w drugiej ze wzruszenia pisząc list. Odkryłam ze kurcze... emocje jednak rządzą człowiekiem jak nic innego. Do tego warsztat świetnie zintegrował całą grupę powodując ze gdzieś tam wszystkie bariery wieku doświadczenia poglądów pomysłów runęły i staliśmy się fajna grupa gotowa działać przede wszystkim wspólnie :)”

 

 

Atmosferę panującą na warsztacie najlepiej oddają sami uczestnicy, którzy byli zachwyceni „magią”, która spowiła całą sesję.:

 

„Uczestniczyłam już w kilkunastu warsztatach arte i przed tym spotkaniem zastanawiałam się czego jeszcze nowego mogę się dowiedzieć. Dla mnie warsztat był świetny. Pomimo tego, że jako grupa, nie znaliśmy się wcześniej dzięki poszczególnym ćwiczeniom wytworzyła się jakaś magiczna atmosfera bez barier, pełna ciepła i serdeczności.
Był czas na radość i na łzy wzruszenia - wachlarz emocjonalny. Dzięki temu spotkaniu nie tylko utwierdziłam się w tym jak arteterapia jest ciekawa i różnorodna, ale przede wszystkim wiem, że dzięki niej można dokonać wiele dla ducha”

 

 

Na warsztacie oprócz uczty dla umysłu była i uczta dla ducha. Jakby farbki i kleje to było za mało dla „poważnych” studentów, to jeszcze można było potańczyć.

 

„Dla mnie warsztat był bardzo inspirujący :) Fajnie zaktywizował grupę, była szansa trochę się poruszać, a przez to poczuć się swobodniej. W moim odczuciu zintegrował grupę przez atmosferę, każdy mógł się wypowiedzieć, a co najważniejsze - grupa była aktywna. Gdzieś tam zniknęły zbędne bariery. Oby takich więcej :)”

 

 

„Warsztat z Panią doktor był świetny :) bardzo podobało mi się poruszenie tematu "wdzięczności", o którym rzadko się mówi. Dzięki atmosferze, która panowała na warsztacie, każdy z uczestników czuł się swobodnie i nie bał się otworzyć przed innymi :) oby więcej takich warsztatów ;)”

 

Zapraszamy na kolejne warsztaty organizowane przez Sekcję Arteterapii!!!

Autor: Magdalena Pietnoczko
Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017, godz. 01:06 - Magdalena Pietnoczko