Bieżące

Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL oraz Koło Naukowe Studentów Nauk o Rodzinie KUL zapraszają 19 marca 2014 r. na Dzień Patronalny Instytutu, pod hasłem BIZNES DLA RODZINY - Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

W oczekiwaniu na kanonizację Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli zaprasza 19 marca 2014 r. na spotkanie nt. Jan Paweł II przewodnikiem młodzieży - Nowa Aula, ul. Ofiar Katynia 6, godz. 16.00.

plakatAkademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum KUL wraz z Civitas Christiana Oddział Okręgowy w Lublinie zapraszają 19 marca 2014 r. w ramach przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II, na projekcję filmu pt. Tajemnica Tajemnic. Prawdziwa Historia Ocalenia Polski i Świata. Po projekcji odbędzie się dyskusja wokół filmu, którą poprowadzi prof. Mieczysław Ryba - Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031, godz. 16.00.

 

Refleksjami na temat filmu podzielą się:

Rafał Porzeziński - producent filmu

Iwona Czarcińska - Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Janusz Kotański - historyk z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

 

Zwiastun filmu

18.03.2014 - 19.03.2014

Koncert muzyki cerkiewnej

Chór KUL zaprasza 19 marca 2014 r. na koncert muzyki cerkiewnej w Kościele Akademickim KUL. Chór pod dyrekcją Grzegorza Pecki zaśpiewa podczas Mszy św. o godz. 19.00, a bezpośrednio po niej wystąpi z koncertem.

05.03.2014 - 20.03.2014

Wystawa fotograficzna

Zapraszamy do obejrzenia wystawy przejmujących zdjęć z całego świata, które zostały wykonane przez fotoreporterów Gościa Niedzielnego: Józefa Wolnego, Jakuba Szymczuka, Romana Koszowskiego i Henryka Przondziono - Gmach Główny KUL, parter.

Instytut Filologii Angielskiej KUL zaprasza na comiesięczne konferencje językoznawcze organizowane przez pracowników i doktorantów Instytutu.

 

24-30 kwietnia 2014 r. odbędzie się Pielgrzymka społeczności KUL na kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII pod hasłem "Bądźcie odważni w drodze do świętości". Pragniemy by wspólne uczestnictwo w uroczystościach kanonizacyjnych było szczególnym wyrazem dziękczynienia za dar Osoby Jana Pawła II - naszego Profesora.

06.02.2013 - 28.03.2014

Wygraj indeks na Administrację!

Wygraj indeks na AdministracjęInstytut Administracji KUL organizuje Konkurs na pracę pisemną pt. Funkcjonowanie wybranej instytucji publicznej w Polsce oraz II-gi Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej, który zostanie przeprowadzony 28 marca 2014 r. Celem inicjatywy jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat struktur administracji publicznej w Polsce oraz zachęcenie ich do rozwijania umiejętności indywidualnego poszukiwania informacji w tym zakresie, czy też proponowania zmian w ich funkcjonowaniu.

Wkrótce

Wystawa Kolekcja Mistrzów Krzysztofa MusiałaPo raz kolejny w Muzeum KUL zagoszczą dzieła z kolekcji Krzysztofa Musiała. Kolejna odsłona Kolekcji Mistrzów będzie poświęcona sztuce współczesnej. Na wystawie, której wernisaż odbędzie się 6 grudnia 2019 r. o godz. 18.00, będzie można zobaczyć szeroki wachlarz prac wybitnych polskich artystów, m.in. Wojciecha Fangora, Jerzego Nowosielskiego, Aliny Szapocznikow czy Leona Tarasewicza.

 

Więcej

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Powtórki przed maturąJuż wkrótce rozpocznie się kolejna edycja Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą. To doskonała okazja, aby uzupełnić lub usystematyzować swoją wiedzę pod okiem wykładowców akademickich. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w pięć kolejnych piątków i sobót marca oraz kwietnia, tj.: 6-7, 13-14, 20-21, 27-28 marca oraz 3-4 kwietnia 2020 r. W ofercie znajdą się zajęcia z niemal wszystkich przedmiotów maturalnych. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu Otwartego KUL ruszają w środę 12 lutego o godz. 15:00! 

prof. KukołowiczDyrektor i Pracownicy Instytutu Pedagogiki KUL oraz Przyjaciele zapraszają na spotkanie w 6. rocznicę śmierci Prof. Teresy Kukołowicz, które odbędzie się 20 lutego 2020. Msza św. za śp. Panią Profesor zostanie odprawiona 27 lutego 2020 o godz. 12.30 w Kościele Akademickim.

Harmony RyczekCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum KUL zapraszają na wystawę prac znanego fotografa oraz absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wystawę „Harmony” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia będzie można oglądać do 5 maja 2020 r., a jej otwarcie zaplanowano 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura.

apel22 lutego 2020 r. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński prowadził będzie rozważania podczas Apelu Jasnogórskiego. W nabożeństwie weźmie udział grupa pracowników i studentów w ramach wyjazdu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół KUL, a wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć w tym dniu na Jasną Górę zapraszamy do łączności w modlitwie.