Bieżące

Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL oraz Koło Naukowe Studentów Nauk o Rodzinie KUL zapraszają 19 marca 2014 r. na Dzień Patronalny Instytutu, pod hasłem BIZNES DLA RODZINY - Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

W oczekiwaniu na kanonizację Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli zaprasza 19 marca 2014 r. na spotkanie nt. Jan Paweł II przewodnikiem młodzieży - Nowa Aula, ul. Ofiar Katynia 6, godz. 16.00.

plakatAkademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum KUL wraz z Civitas Christiana Oddział Okręgowy w Lublinie zapraszają 19 marca 2014 r. w ramach przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II, na projekcję filmu pt. Tajemnica Tajemnic. Prawdziwa Historia Ocalenia Polski i Świata. Po projekcji odbędzie się dyskusja wokół filmu, którą poprowadzi prof. Mieczysław Ryba - Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031, godz. 16.00.

 

Refleksjami na temat filmu podzielą się:

Rafał Porzeziński - producent filmu

Iwona Czarcińska - Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Janusz Kotański - historyk z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

 

Zwiastun filmu

18.03.2014 - 19.03.2014

Koncert muzyki cerkiewnej

Chór KUL zaprasza 19 marca 2014 r. na koncert muzyki cerkiewnej w Kościele Akademickim KUL. Chór pod dyrekcją Grzegorza Pecki zaśpiewa podczas Mszy św. o godz. 19.00, a bezpośrednio po niej wystąpi z koncertem.

05.03.2014 - 20.03.2014

Wystawa fotograficzna

Zapraszamy do obejrzenia wystawy przejmujących zdjęć z całego świata, które zostały wykonane przez fotoreporterów Gościa Niedzielnego: Józefa Wolnego, Jakuba Szymczuka, Romana Koszowskiego i Henryka Przondziono - Gmach Główny KUL, parter.

Instytut Filologii Angielskiej KUL zaprasza na comiesięczne konferencje językoznawcze organizowane przez pracowników i doktorantów Instytutu.

 

24-30 kwietnia 2014 r. odbędzie się Pielgrzymka społeczności KUL na kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII pod hasłem "Bądźcie odważni w drodze do świętości". Pragniemy by wspólne uczestnictwo w uroczystościach kanonizacyjnych było szczególnym wyrazem dziękczynienia za dar Osoby Jana Pawła II - naszego Profesora.

06.02.2013 - 28.03.2014

Wygraj indeks na Administrację!

Wygraj indeks na AdministracjęInstytut Administracji KUL organizuje Konkurs na pracę pisemną pt. Funkcjonowanie wybranej instytucji publicznej w Polsce oraz II-gi Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej, który zostanie przeprowadzony 28 marca 2014 r. Celem inicjatywy jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat struktur administracji publicznej w Polsce oraz zachęcenie ich do rozwijania umiejętności indywidualnego poszukiwania informacji w tym zakresie, czy też proponowania zmian w ich funkcjonowaniu.

Wkrótce

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

 

Więcej

Szkoła Letnia Języka i Kultury PolskiejW tym roku już po raz czterdziesty szósty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od 1 lipca do końca sierpnia ponad 170 uczestników z 40 krajów będzie zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju.

 

Więcej

Światło i mrokMuzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wernisaż wystawy „Światło i mrok” 50 lat Sceny Plastycznej KUL. Wernisaż odbędzie się 28 lipca o godz. 18.00 w Galerii Wystaw Czasowych (Kazimierz Dolny, Rynek 19). Wystawa będzie czynna do 8 września 2019 r.

Ex thesauroBiblioteka Uniwersytecka KUL oraz Muzeum Zamek w Łańcucie zapraszają na wystawę Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. W Wielkiej Jadalni zamku łańcuckiego pokazane zostaną unikatowe zbiory, na co dzień przechowywane w zamkniętych magazynach – rękopisy, stare druki, zbiory kartograficzne i muzyczne.

Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 2 sierpnia o godzinie 17.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 1 września 2019 roku.

03.09.2019 - 08.09.2019

III Letnia Szkoła Kognitywistki

2019_letnia-szkola-kognitywistyki_plakat Zapraszamy na III Letnią Szkołę Kognitywistyki odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 4-7 września 2019 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Umysł w kulturze".

 

Więcej

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.