Aktualności / Wydarzenia

Konsultacje dla uczniów szkół średnich w Biurze Karier KUL

Za nami pierwsze studniówki, a przed nami matury, kończenie szkoły i decydowanie, co po niej. To co na pewno czeka nastoletniego człowieka po maturze to: wybory i zmiana. Często te słowa budzą różne emocje – te pozytywne: ekscytację, radość, ale także negatywne: strach, obawę o to, jaką drogę wybrać dla siebie do świata dorosłych. Dlatego zespół doradców Biura Karier KUL  proponuje wsparcie w podjęciu decyzji, co robić po liceum/techniku.

Podczas ferii zimowych zapraszamy maturzystów na indywidualne konsultacje  z ekspertami akademickiego Biura Karier KUL. Podczas spotkania nasze Doradczynie w oparciu o aktualne informacje z rynku pracy, na bazie potencjału młodego człowieka (rozmowa o zainteresowaniach, zdolnościach, mocnych stronach, celach, marzeniach, dążeniach, potrzebach) pokażą możliwe opcje zawodowo-edukacyjne. „Chcemy, aby z naszym wsparciem  młody człowiek  świadomie zaplanował swoją przyszłość, wybrał odpowiedni do swoich predyspozycji kierunek studiów lub dał sobie zgodę na inną drogę do spełnienia zawodowego” – mówi Marta Szymańska-Jarosz, projektantka kariery, specjalistka ds. komunikacji i promocji w Biurze Karier KUL. „Cały ten proces dzieje się  w ramach bezpłatnych konsultacji, w  atmosferze zaufania, empatii i autentycznego zainteresowania młodym człowiekiem, który stoi u progu decyzji ważnych pod względem edukacyjnym i zawodowym” – dodaje  projektantka kariery.

Proces doradczy to 1 do 3 bezpłatnych spotkań w formie stacjonarnej lub on–line (zależnie potrzeb kandydata, np. dla osób spoza Lublina). Możliwość umawiania się na konsultację jest cały czas. Konieczne są zapisy lub telefoniczne ustalenie terminu z doradcą zawodowym. Zgłoszenia na adres e-mail: doradca@kul.pl, tel. 81 445 41 31.

Czym jest Biuro Karier, jakie są inne aktywności Biura?

Naszą misją jest wsparcie osób w każdym wieku w odnalezieniu satysfakcjonującej pracy, zgodnej z potencjałem zawodowym i potrzebami rynku. Bezpłatnie pomagamy naszym klientom odkrywać osobiste zasoby, projektować ścieżkę kariery oraz szlifować kompetencje. Aktywnie współpracujemy z pracodawcami i instytucjami, stwarzając studentom/absolwentom okazję do uczestnictwa w webinarach, spotkaniach zawodoznawczych czy programach praktyk i staży. Zajmujemy się również pośrednictwem pracy. Zadanie to realizujemy za pomocą Portalu Kariery - bezpłatnej platformy z ofertami pracy, praktyk i staży.

Jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia szuka pomocy w procesie planowania wyborów edukacyjnych i zawodowych, zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego wsparcia ekspertów z Zespołu Biura Karier KUL.

Więcej informacji o ofercie Biura Karier