Abp Stanisław Budzik doktorem honoris causa UP

Abp Stanisław BudzikMetropolita Lubelski i Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik został uhonorowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie najwyższą godnością uniwersytecką – tytułem doktora honoris causa. Uroczystość wręczenia tytułu miała miejsce 23 stycznia 2020 r. w Centrum Kongresowym UP. Wyróżnienie zostało przyznane Księdzu Arcybiskupowi nie tylko jako wybitnemu uczonemu, ale także organizatorowi życia religijnego, „niosącemu wyjątkową pasterską posługę w duchu i prawdzie wobec środowiska akademickiego, w tym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie”.

 

Serdecznie gratulujemy!

Nominacja profesorska dla dr. hab. Dariusza Seweryna

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 28 listopada 2019 r. dr hab. Dariusz Seweryn z Katedry Literatury Polskiej Oświecenia i Romantyzmu  otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych.

 

Serdecznie gratulujemy!

Nominacja profesorska dla dr. hab. Piotra Kulickiego

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 28 listopada 2019 r. Dyrektor Instytutu Filozofii dr hab. Piotr Kulicki otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych.

 

Serdecznie gratulujemy!

Rekrutacja zimowa na studia

rekrutacja zimowaRozpoczęła się rekrutacja zimowa na studia. Do 30 stycznia 2020 r. potrwa rekrutacja na pielęgniarstwo - nowy kierunek studiów I i II stopnia. Natomiast do

24 lutego 2020 r. będzie można zrekrutować się na studia II stopnia na kierunkach:

 

Szczegóły na stronie: kandydat.kul.pl

Apel Rektora KUL w sprawie listy poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej

W roku obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej społeczność akademicka KUL pragnie upamiętnić pracowników, absolwentów i studentów, którzy oddali życie w mrocznym i okrutnym dla naszego narodu, często ginąc śmiercią męczeńską. Ofiary lat 1939-1945 chcemy uczcić, wypisując  ich imiona na tablicach wmurowanych w zewnętrzne ściany kościoła akademickiego KUL. Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński zwrócił się z apelem o pomoc w uzupełnieniu przygotowanego wykazu nazwisk.

 

Treść apelu

 

Wykaz pracowników, absolwentów i studentów

6.12-3.04 Kolekcja Mistrzów Krzysztofa Musiała. Przeciwne kierunki

Wystawa Kolekcja Mistrzów Krzysztofa MusiałaPo raz kolejny w Muzeum KUL zagoszczą dzieła z kolekcji Krzysztofa Musiała. Kolejna odsłona Kolekcji Mistrzów będzie poświęcona sztuce współczesnej. Na wystawie, której wernisaż odbędzie się 6 grudnia 2019 r. o godz. 18.00, będzie można zobaczyć szeroki wachlarz prac wybitnych polskich artystów, m.in. Wojciecha Fangora, Jerzego Nowosielskiego, Aliny Szapocznikow czy Leona Tarasewicza.

 

Więcej

15.01-6.02 Nabór na semestr letni LUTW

Lubelski Uniwerystet Trzeciego WiekuDziałający pod patronatem pięciu uczelni wyższych, w tym KUL, Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłasza nabór na semestr letni. Oferta LUTW skierowana jest do osób powyżej 50 roku życia i obejmuje m.in. wykłady, wycieczki oraz naukę języków obcych. Nabór trwa do 6 lutego 2020 r. w biurze LUTW, DS „Ikar”, ul.  ul. Czwartaków 15, pokój nr 9, tel. 81 537 28 65.

 

Oferta LUTW

27.01-1.02 Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.

 

Więcej

30.01-12.02 Zimowa sesja egzaminacyjna

egzaminOd 30 stycznia do 12 lutego 2020 r. trwać będzie zimowa sesja egzaminacyjna.

 

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

 

31.01 Konferencja "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego"

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925