Trwa nabór na studia w trybie wolnym

Nabór wolnyNa KUL trwa drugi etap rekrutacji na studia. Nabór potrwa do wyczerpania miejsc, a w ofercie znajdują się kierunki studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich zarówno w Lublinie, jak i w Stalowej Woli.

 

Drugi etap rekrutacji odbywa się w trybie wolnym. Oznacza to, że osoby które spełniają warunki i poprawnie wypełnią formularz zgłoszenia, decyzję o przyjęciu na studia mają szansę otrzymać nawet tego samego dnia. Rekrutacja na poszczególne kierunki będzie trwała do wyczerpania miejsc, nie dłużej niż do 20 września.

 

Na kandydatów czekają różnorodne kierunki, m.in. humanistyczne, społeczne i ścisłe. W ostatnich dniach w Filii KUL w Stalowej Woli otworzona została administracja (studia I stopnia) oraz bezpieczeństwo narodowe (studia I i II stopnia). Oferta dostępnych kierunków jest na bieżąco weryfikowana, ich lista wraz ze szczegółowym opisem każdego z kierunków oraz zasadami rekrutacji jest dostępna na stronie: kandydat.kul.pl. Nadal trwa także nabór na studia podyplomowe oraz rejestracja kandydatów do Teologicznego Studium Licencjackiego i Szkoły Doktorskiej KUL.

 

Lista kierunków w dodatkowej rekrutacji: https://rekrut.kul.lublin.pl/rktoferta.html

Granty z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

Miło nam poinformować, że dwa projekty zgłoszone przez KUL otrzymały finansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki MEiN.

 

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu Uniwersalia 2.2, na przekłady naukowe na język polski najważniejszych dzieł należących do kultury światowej, grant Epopeja metafizyczna - Periphyseon Eriugeny w całości po polsku” otrzymała prof. Agnieszka Kijewska. Ogółem do tego konkursu wpłynęły 53 zgłoszenia, do finansowania zakwalifikowano 10 najlepiej ocenionych.

 

Natomiast wśród zwycięskich projektów w module Uniwersalia 2.1., z którego finansowane są przekłady na języki kongresowe najważniejszych osiągnięć polskiej humanistyki, znalazła się monografia prof. Mirosławy Hanusiewicz-Lavallee „W stronę Albionu. Studia z dziejów polsko-brytyjskich związków literackich w dobie wczesnonowożytnej”. Książka zostanie przetłumaczona na język angielski.

 

Serdecznie gratulujemy!

Studium Języków Obcych KUL autoryzowanym ośrodkiem egzaminacyjnym TOLES

TOLESMiło nam poinformować, że Studium Języków Obcych KUL znalazło się w gronie autoryzowanych ośrodków egzaminacyjnych Test of Legal English Skills (TOLES).

 

TOLES jest międzynarodowym egzaminem sprawdzającym znajomość języka prawniczego. Został on opracowany przez instytut Global Legal English – organizację członkowską Międzynarodowego Oddziału Stowarzyszenia Prawników w Anglii i Walii, z myślą o praktykujących prawnikach, aplikantach i studentach prawa. Egzamin jest przeprowadzany na trzech poziomach biegłości językowej i sprawdza umiejętność zastosowania specjalistycznego słownictwa prawniczego, pisania oficjalnych listów, redagowania dokumentacji, posługiwania się językiem negocjacji i poprawność gramatyczną. Certyfikat TOLES jest rozpoznawalny w międzynarodowym środowisku prawniczym i stanowi potwierdzenie nabycia praktycznych umiejętności z zakresu angielskiego języka prawniczego.

Biblioteka Uniwerstecka KUL dołączyła do katalogu Biblioteki Narodowej

katalog bibliotecznyBiblioteka Uniwersytecka KUL jest jedną z pierwszych w Polsce, które dołączyły do wspólnego katalogu Biblioteki Narodowej. Dzięki temu czytelnicy zyskali dostęp do zasobów liczących ponad 25 milionów pozycji.

 

Podczas pierwszego logowania do nowego katalogu wymagana jest zmiana hasła do konta czytelniczego.

 

Połączone katalogi Biblioteki Narodowej, Biblioteki Jagiellońskiej, Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu oraz dwóch bibliotek wojewódzkich – w Kielcach i w Lublinie, pozwalają na przeszukiwanie opisów bibliograficznych wszystkich materiałów bibliotecznych, w skład których wchodzą: książki i czasopisma wydawane od XIX wieku do dziś, druki ulotne, starodruki, rękopisy, zbiory muzyczne, dźwiękowe i audiowizualne, publikacje elektroniczne, zbiory kartograficzne, ikonograficzne, bibliologiczne i mikrofilmy.

 

Nowy system biblioteczny zapewnia większą dostępność literatury naukowej dla czytelników Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, a także ułatwia korzystanie z jej zbiorów pozostałym użytkownikom wspólnego systemu. Ma też kilka praktycznych funkcji - po zamówieniu pozycji czytelnik otrzymuje mailem informację, że książka oczekuje na odbiór oraz przypomnienie o zbliżającym się terminie zwrotu wypożyczonych egzemplarzy. Dzięki szybkiej, wygodnej wyszukiwarce zasobów tradycyjnych i elektronicznych, umożliwia bardziej precyzyjne przeszukiwanie wszystkich baz danych. Pozwala również zalogowanym czytelnikom m.in. zapisywać wyniki wyszukiwania w celu późniejszego wykorzystania, tworzyć własne zestawienia bibliograficzne, eksportować dane do menedżerów bibliografii lub składać propozycje zakupu tytułów do zbiorów. System przechowuje dane w chmurze obliczeniowej, bez opcji instalacji lokalnej, dzięki czemu biblioteki nie ponoszą kosztów zakupu zaplecza serwerowego. Z takiego samego rozwiązania korzystają instytucje naukowe na całym świecie, m.in. uniwersytety Harvarda i Cambridge.

 

Pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej przygotowali instrukcję korzystania z nowego systemu. Jest ona dostępna pod adresem https://bit.ly/2WbVUvA.

 

48. edycja letnich kursów języka polskiego na KUL

Uczestnicy edycji 2021 Szkoły Letniej Języka i KUltury Polskiej KULIMimo ograniczeń, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II znowu odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Rozpoczęte na początku lipca programy potrwają do połowy sierpnia i jak zwykle są bardzo intensywne.

 

W tegorocznej edycji weźmie udział blisko 50 osób, w międzynarodowych grupach będą one zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju. Uczestnicy mogli wybrać zarówno długość - od 2 do 6 tygodni, jak i intensywność kursów - od 5 do 8 godzin dziennie.

 

Poza nauką języka polskiego zajęcia obejmują wykłady z kultury i literatury polskiej, historii Polski oraz zagadnień społeczno-ekonomicznych. Dodatkowo przewidziany jest bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzają Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę i Zamość. Raz w tygodniu odbywa się seminarium dla szczególnie zainteresowanych polską kulturą, są też dodatkowe warsztaty i wydarzenia, np. konkurs wymowy czy gra miejska.

 

Zajęcia prowadzą wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Warto przypomnieć, że Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL prowadzi także roczny kurs języka polskiego i jest certyfikowanym centrum egzaminacyjnym znajomości języka polskiego jako obcego. Przeprowadza sesje egzaminacyjne dla osób dorosłych, na wszystkich poziomach zaawansowania.

Dr hab. Robert Ptaszek dyrektorem Instytutu Badań Edukacyjnych

dr hab. Robert Ptaszek23 lipca 2021 roku Minister Edukacji i Nauki powołał dr. hab. Roberta Ptaszka, adiunkta w Katedrze Filozofii Religii KUL, na stanowisko Dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych - instytutu badawczego prowadzącego interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce.

 

Serdecznie gratulujemy!

Nowe kierunki studiów w Stalowej Woli - administracja i bezpieczeństwo narodowe

Bezpieczeństwo narodowe - nowy kierunek studiów w Stalowej WoliBezpieczeństwo narodowe – studia I i II stopnia nowym kierunkiem w ofercie Filii KUL w Stalowej Woli. Rozpoczął się nabór w trybie wolnym. – Każdego roku bezpieczeństwo narodowe cieszy się w Lublinie popularnością wśród kandydatów, mam nadzieję, że również w Stalowej Woli studia te zainteresują kandydatów – mówi dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL.


Zgoda uzyskana na prowadzenie kierunku bezpieczeństwo narodowe w Stalowej Woli dotyczy studiów o profilu praktycznym, dlatego obok kadry badawczo-dydaktycznej zajęcia będą prowadzone także przez praktyków, a praktyki zawodowe zostaną rozłożone na poszczególne semestry nauki. - Dobór miejsc praktyk w najbliższym otoczeniu siedziby Filii KUL w Stalowej Woli umożliwi równoległe prowadzenie zajęć dydaktycznych i praktyk tak, aby studenci mogli konfrontować wiedzę teoretyczną z jej profesjonalnym zastosowaniem – tłumaczy dr hab. Agnieszka Łukasik – Turecka.


W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe realizujemy od 2013 roku. Programowo są one oparte na idei kształcenia interdyscyplinarnego, odpowiadającej na zapotrzebowanie rynku pracy, w szczególności w zakresie rozwoju instytucji, społeczeństwa obywatelskiego oraz członkostwa Polski w NATO, Unii Europejskiej i innych organizacjach międzynarodowych.

 

Administracja - nowy kierunek w Stalowej WoliOd października w Filii KUL w Stalowej Woli będzie można także studiować administrację.

Administracja jest kierunkiem przygotowującym do pracy w administracji publicznej - rządowej, samorządowej oraz skarbowej. Pozwala także na samodzielne prowadzenie działalności oraz stosowanie prawa w instytucjach niepublicznych – sferze biznesu oraz organizacji społecznych.


Mamy  nadzieję, że w najbliższym czasie w Filii KUL w Stalowej Woli ruszą również nauki o rodzinie. To dobra wiadomość dla tych kandydatów, którzy zamierzają studiować w rodzinnych stronach, a zależy im na jakości kształcenia.

Szczegóły na stronie kandydat.kul.pl

 

Grant Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego dla Filii KUL w Stalowej Woli


Filia KUL w Stalowej Woli ponownie znalazła się w gronie wyższych uczelni, które otrzymały dotację inwestycyjną z budżetu Województwa Podkarpackiego. W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie umowę o przyznaniu dotacji, w imieniu Uniwersytetu, podpisał Pełnomocnik ds. Filii KUL w Stalowej Woli dr hab. Michał Wyrostkiewicz, prof. KUL.

Tegoroczna dotacja przeznaczona zostanie na zakup innowacyjnego i profesjonalnego urządzenia wykonującego pomiary analizy składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Analizator jest urządzeniem diagnostycznym wykorzystywanym w pracy szpitali, gabinetów lekarskich oraz profesjonalnych gabinetów dietetycznych.

- Ze środków przyznanych przez Urząd Marszałkowski kupimy najlepszy analizator jaki istnieje na rynku, dzięki temu nasza baza dydaktyczna, na nowo uruchamianym kierunku dietetyka, będzie jeszcze lepiej wyposażona - podkreśla Pełnomocnik ds. Filii KUL w Stalowej Woli dr hab. Michał Wyrostkiewicz, prof. KUL. Jak dodaje, przyznanie grantu przez władze samorządowe wskazuje, że Filia KUL w Stalowej Woli jest w gronie instytucji naukowych realnie wpływających na rozwój nauki na Podkarpaciu. Jesteśmy ważnym partnerem w tym obszarze i to nas cieszy - podkreśla prof. Wyrostkiewicz.


Zakupione urządzenie wzmocni praktyczny proces kształcenia na kierunku dietetyka. Szczegóły dotyczące rekrutacji i aktualne informacje dla kandydatów na studia dostępne są na stronie kandydat.kul.pl

(fot. materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego/umwp.podkarpackie.pl)

Zdobądź nowe kwalifikacje zawodowe - rekrutacja na studia podyplomowe

dyplom ukończenia studiów podyplomowych

Studia podyplomowe to nie tylko możliwość pogłębienia swoich kompetencji, ale także szansa na zdobycie nowego zawodu – podkreśla dr Dorota Bis, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rozwijania Kompetencji. KUL właśnie rozpoczyna rekrutację na tę formę kształcenia. W ofercie uniwersytetu znajduje się ponad dwadzieścia pięć różnorodnych kierunków, w tym studia MBA, psychoonkologia czy prawo ochrony zdrowia. Cześć z nich to kierunki unikatowe w skali kraju.

 

Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji stale uzupełnia swoją ofertę, dostosowując ją do potrzeb potencjalnych słuchaczy. Tak jest również w tym roku. W semestrze letnim pojawią się kolejne kierunki. – Spodziewamy się, że w związku z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji i Nauki wzrośnie zapotrzebowanie na nauczycieli etyki, dlatego proponujemy studia z zakresu filozofii i etyki– informuje dr Bis. Ich ukończenie oznacza zdobycie kwalifikacji uprawniających do nauczania filozofii i etyki na każdym poziomie edukacji.

 

– Oprócz tego wśród nowych kierunków są także: studia menedżerskie, zarządzanie cyberbezpieczeństwem jednostek samorządu terytorialnego, organizacja i zarządzanie w przygotowaniu obronnym młodzieży, a także prowadzone we współpracy z Służbą Ochrony Portu Lotniczego Lublin studia przygotowujące do pracy w charakterze kwalifikowanego pracownika ochrony osób i mienia – dodaje kierownik Centrum. Po kilku latach przerwy wznowione zostaną również studia z zarządzania oświatą. Zajęcia, ze względu na sytuację epidemiologiczną, będą prowadzone w trybie hybrydowym.

 

Część kierunków prowadzona będzie w Stalowej Woli, gdzie działa filia uniwersytetu. Podobnie jak w Lublinie, będzie tam można podjąć studia MBA, a oprócz tego studia z zakresu zarządzania infrastrukturą wiejską i modernizacji rolnictwa oraz z przedsiębiorczości. Zajęcia będą miały głównie charakter zdalny.

Potwierdzeniem jakości studiów podyplomowych na KUL jest szerokie grono ich absolwentów – zauważa dr Bis i dodaje, że z tej formy kształcenia na uniwersytecie skorzystało już ponad 10 000 słuchaczy.

 

Rekrutacja na studia podyplomowe potrwa do 30 września. Szczegółowe informacje o każdym z kierunków znajdują się na stronie: kandydat.kul.pl/podyplomowe. Można je także uzyskać telefonicznie pod numerem 81 445 39 96 lub na profilu studia podyplomowe KUL na Facebooku.

 

 Naukę mogą podjąć absolwenci studiów I i II stopnia, a także studenci ostatniego roku jednolitych studiów magisterskich. Na części kierunków przewidziano zniżki w opłatach dla studentów i absolwentów KUL.

Biuro Karier KUL zaprasza na Letnią Akademię Kompetencji 2021Jakie są kompetencje przyszłości i jak je zidentyfikować? Czy Ty zarządzasz karierą, czy ona zarządza Tobą? Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jakie prawa i obowiązki ma pracownik? To tylko niektóre pytania-tematy webinarów, do udziału w których zaprasza Biuro Karier KUL w ramach Letniej Akademii Kompetencji 2021.
 
Letnia Akademia Kompetencji Biura Karier KUL to inicjatywa, której celem jest merytoryczne wsparcie osób wchodzących na rynek pracy poprzez pokazanie możliwych ścieżki rozwoju zawodowego oraz wyposażenie w nowe kompetencje. Inspirujące e-szkolenia przeprowadzą topowi eksperci HR, praktycy biznesu i doświadczeni doradcy rynku pracy.
 
Wydarzenie jest adresowane do studentów, świeżo upieczonych absolwentów i osób z dorobkiem zawodowym. Letnia Akademia Kompetencji to zastrzyk praktycznej wiedzy i użytecznych treści podanych w przyjemnej formie webinarów on-line.

Szczegółowy plan webinarów wraz z opisami i linkami do rejestracji dostępny jest na stronie wydarzenia na Facebooku Biura Karier KUL.

Ks. prof. Sławomir Pawłowski SAC Mistrzem Polski Duchowieństwa w szachach

Ks.prof. Pawłowski mistrzem Polski duchowieństwa w szachachKierownik Sekcji Ekumenizmu KUL ks. prof. Sławomir Pawłowski SAC to nie tylko znany teolog i ekumenista, ale także pasjonat szachów. Podczas rozegranych 5-10 lipca 2021 we Wrocławiu XX Mistrzostw Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych zdobył złoty medal, pozostawiając w pokonanym polu ponad 30 zawodniczek i zawodników.

 

Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa odbywają się od 2002 r. Są one zaliczane oficjalnie przez Polski Związek Szachowy do grupy branżowych mistrzostw Polski.  

 

Serdecznie gratulujemy!

Rejestracja na projekty XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki

Lubelski Festiwal Nauki 2021Od 18 do 24 września 2021 r., pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”, odbędzie się kolejna edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki. Rejestracja na festiwalowe projekty trwa, elektroniczne zapisy odbywają się przez stronę www.festiwal.lublin.pl

 

Zapraszamy na projekty przygotowane przez KUL. To ponad 100 propozycji wykładów, zajęć laboratoryjnych i warsztatów popularyzujących naukę dla różnych grup wiekowych, zarówno dla dzieci jak też młodzieży i dorosłych. Dla najmłodszych uczniów naukowcy i doktoranci przygotowali projekty, które objaśniają tajniki nauki w przystępny i atrakcyjny sposób, rozbudzające kreatywność i integrujące grupę. Dla osób dorosłych natomiast nie zabraknie takich, podczas których będą stawiane niełatwe pytania, jak chociażby problem wolnej woli czy granic ulepszania poznawczego człowieka. W związku z sytuacją epidemiczną część projektów zostanie zrealizowana online.

 

Jak co roku częścią LFN jest Piknik Naukowy. Zaplanowany jest w niedzielę 19 września na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur, w godz. 10.00-16.00. W programie prezentacje upowszechniające badania naukowe, wystawy oraz wydarzenia artystyczne i popularnonaukowe.

„Ostatnia prosta” – akcja szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia prosta - akcja szczepień na COVIDW całym kraju trwają szczepienia  przeciw COVID-19. W marcu rozpoczęła się akcja szczepień pracowników naukowo-dydaktycznych KUL, chęć zaszczepienia zgłosiło ponad 670 osób. Pracownicy administracji oraz studenci korzystali natomiast z możliwości zaszczepienia w ramach ogólnopolskiej akcji w dowolnie wybranym punkcje szczepień. Jeden z takich punktów działa w Poradni Zdrowia KUL.

 

Przypominamy, że wszystkie osoby, które skończyły 18 lat, mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19. Dla osób, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach,  e-skierowania na  szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności.

 

Rejestracja na szczepienie jest możliwa przez:

  • bezpłatną infolinię, nr 989
  • elektronicznie na portalu pacjent.gov.pl
  • kontakt z wybranym punktem szczepień
  • SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Więcej informacji o rejestracji.

 

Z akcji szczepień mogą także skorzystać cudzoziemcy posiadający prawo do stałego lub czasowego pobytu w Polsce. Dokumentem upoważniającym cudzoziemca do zakwalifikowania się do szczepienia jest dokument potwierdzający posiadanie statusu studenta/doktoranta. E-skierowanie może zostać wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu na podstawie nr dokumentu tożsamości (paszport).

 

Osoba zaszczepiona nie musi przebywać na kwarantannie po przekroczeniu granicy Polski. Nie jest też wliczana do limitu osób uczestniczących w zgromadzeniach, spotkaniach towarzyskich i weselach.  Każdy zaszczepiony będzie mógł także wziąć udział w loterii Narodowego Programu Szczepień i wygrać samochód lub nagrody pieniężne. 

 

2.06-1.10 „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją nową wystawą pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

 

Spośród bogatej spuścizny myśli i dokonań kardynała Stefana Wyszyńskiego na uwagę zasługuje także jego stosunek do sztuki, a zwłaszcza kultury ojczystej. Miał bowiem niezwykle otwarty, chłonny umysł i mimo że często podkreślał, że znawcą sztuki nie jest, to z jego pism czy homilii wyłania się obraz wielkiego admiratora wszelkich przejawów kultury. Przekazując myśli teologiczne czy duchowe, niejednokrotnie nawiązywał do dzieł wielkich mistrzów wykazując niespotykaną wrażliwość i znajomość tematu. Podkreślał doniosłą rolę znajomości kultury ojczystej w kształtowaniu się tożsamości narodu, zwłaszcza młodego pokolenia.

 

 

 

Nie do przecenienia są zasługi kardynała w budowaniu i odbudowywaniu kościołów, nauczaniu o kulturze, wspieraniu badań naukowych, w tym opracowywania Katalogu Zabytków Sztuki w Polsce. Kardynał Wyszyński był niezwykle zaangażowany w rekonstrukcję katedry św. Jana w Warszawie, jak i mniejszych świątyń zniszczonych po II wojnie światowej. Zgłębiał wiedzę nie tylko z zakresu historii sztuki, ale i technicznych aspektów odbudowy. Jemu także zawdzięczamy regotyzację katedry gnieźnieńskiej (przywrócenie wyglądu katedry z czasów biskupa Bogorii Skotnickiego w 2 poł. XIV w.).

 

Na wystawie w Muzeum KUL prezentujemy wielkoformatowe fotografie Prymasa Tysiąclecia połączone z wybranymi wypowiedziami o sztuce i kulturze. Cytaty zaczerpnięte głównie z homilii czy odczytów ukazują szerokie spektrum zainteresowań i działań kardynała  Stefana Wyszyńskiego oraz jego głęboką myśl i rozumienie kultury. Uzupełnieniem ekspozycji są cenne zabytki pochodzące ze zbiorów Muzeum KUL, m.in. gotyckie retabulum, czy rzeźby Madonn, które mógł osobiście oglądać w murach uczelni. Zaprezentowano ponadto pamiątki związane z kardynałem Wyszyńskim jak artystycznie oprawiony mszał ofiarowany przez niego z okazji 40-lecia KUL, czy monstrancja, której używał podczas sprawowania funkcji Wielkiego Kanclerza KUL w latach 1946-48, specjalnie wypożyczona na tą okazję z kościoła akademickiego KUL.

 

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

3.08 Webinarium "Rozmowa kwalifikacyjna"

webianr-_rozmowa "Rozmowa kwalifikacyjna" to tytuł kolejnego webinarium organizowanego przez Biuro Karier KUL w ramach Letniej Akademii Kompetencji 2021, które odbędzie się 3 sierpnia 2021 r. o godz. 10.00. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się o czym należy pamiętać, aby zdobyć wymarzoną pracę, jakich pytań należy się spodziewać od pracodawcy oraz jakich błędów nie popełniać.

Webinarium poprowadzi Dorota Maj -psycholog, doradca zawodowy, coach. 

 

Link do rejestracji.

12.08 Webinarium "(Nie)pełnosprawni w pracy- warsztaty aktywizacji zawodowej"

webianr_niepelonsprawni Letnia Akademia Kompetencji Biura Karier KUL to inicjatywa, której celem jest merytoryczne wsparcie osób wchodzących na rynek pracy poprzez pokazanie możliwych ścieżki rozwoju zawodowego oraz wyposażenie w nowe kompetencje. Tym razem zapraszamy na webinarium "(Nie)pełnosprawni w pracy- warsztaty aktywizacji zawodowej", które odbędzie się 12 sierpnia 2021 r. o godz. 12.00. W trakcie webinarium uczestnicy dowiedzą się o możliwościach zatrudnienia, miejscach pracy i projektach kierowanych do  osób niepełnosprawnych, jak napisać atrakcyjne CV oraz jak właściwie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. 

 

Link do rejestracji.