Projekt "Architektura krajobrazu na warsztat" ma na celu podniesienie kompetancji zawodowych członków Koła Naukowego Architektury Krajobrazu, zarówno dotyczących architektury krajobrazu, jak i w dziedzinach pokrewnych takich jak ogrodnictwo, projektowanie, aranżacje czy sztuki wizualne. Szczególna uwaga zwrócona zostanie na rozwój kompetencji miękkich, potrzebnych do prowadzenie badań naukowych:


- Asertywność w pracy - 6 godzin;
- Komunikacja w zawodzie - 6 godzin;
- Techniki radzenia sobie ze stresem - 6 godzin;
- Warsztaty kreatywności - 12 godzin;
- Techniki pracy w zespole - 6 godzin;
- Warsztaty savoir vivre - 6 godzin;
- Organizacja czasu i pracy - 6 godzin;
- Zasady wystąpień publicznych - 6 godzin.

 

Warsztaty te stanowić będą również czas, w którym członkowie koła, będą mogli porozmawiać o kierunkach swojej kariery naukowej, jak i rozbudować bazę swoich kontaktów branżowych. W razie trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju, spotkania będą mogły się również odbyć w formie online.

Każde z warsztatów składać się będzie z części teoretycznej (objaśnienie pojęć oraz możliwości wykorzystania wiedzy w pracy naukowej) oraz praktycznej, w formie zadania, które da możliwość zastosowania w sytuacji problemowej poznanych treści. Zajęcia będą odbywać się w formie prezentacji multimedialnych, dyskusji, burzy mózgów, mapy skojarzeń, tablicy inspiracji, pokazu, praktycznych prac projektowych i spontanic artu. Duży nacisk stawiany będzie na aktywną, kreatywną pracę i uwrażliwienie uczestników w zakresie współpracy oraz kształtowania odpowiedzialnej postawy naukowca.

 

 

 

Autor: Piotr Siemaszko
Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023, godz. 14:40 - Piotr Siemaszko