Zapraszamy do udziału w cyklu webinarów – spotkań online z absolwentami Filologii romańskiej i Hispanistyki, którzy opowiedzą o swoich losach zawodowych po ukończeniu studiów na KUL.
Nasi goście odpowiedzą między innymi na następujące pytania:
- Jak wspominają studia na naszej uczelni
- Jak wyglądała ich ścieżka kariery zawodowej
- Jakie są ich codzienne obowiązki
- Jaki poziom znajomości języka jest wymagany w firmach 
- Dlaczego warto uczyć się zarówno języka francuskiego jak i hiszpańskiego
- Jak efektywnie poszukiwać ofert pracy 
- Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej 

Rok 2022/23

Romanistyka i Hispanistyka. Co dalej? 14 III 2023

Zapraszamy na przedostatni w tym semestrze webinar z cyklu "Romanistyka i hispanistyka: co dalej?". 14 marca o godz. 19.00 naszym gościem będzie Pani Karolina Graczyk, absolwentka I i II stopnia filologii romańskiej na KUL, I stopnia filologii iberyjskiej na UMCS oraz studiów na wydziale Zarządzania i Administracji w Institut de Technologie de Bourges, we Francji, o specjalizacji "Petites et moyennes Organisations" w ramach programu wymiany międzyuczelnianej.
Pani Karolina mieszka i pracuje obecnie w Krakowie, w firmie TE Connectivity na stanowisku Audytora wewnętrznego.  Pani Karolina na co dzień zawodowo posługuje się 4 językami : angielskim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim.

Link: https://tiny.pl/w2l8b
 
webinar_z_absolwentka_karolina_graczyk

 

Romanistyka i Hispanistyka. Co dalej? 28 II 2023

Na kolejny webinar z cyklu: "Romanistyka i hispanistyka - co dalej?" zapraszamy we wtorek 28 lutego. Porozmawiamy z Panem Ksawerym Woźniakiem, absolwentem studiów II stopnia filologii romańskiej KUL, który od ukończenia studiów w Lublinie mieszka i pracuje w Krakowie. Rozmowa odbędzie się na Teams, czekamy na Was!
 
Link do webinaru na Teams: https://tiny.pl/wkc1k
 
webinar_z_absolwentem_ksawery_woniak

Romanistyka i Hispanistyka. Co dalej? 24 II 2023

Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu: "Romanistyka i hispanistyka - co dalej?". W piątek 24 lutego porozmawiamy z Panią Aliną Kuś, absolwentką studiów II stopnia filologii romańskiej KUL, która obecnie mieszka w Sewilli i prowadzi własną szkołę języka hiszpańskiego online. Kim i skąd są jej klienci? Jak i czy łatwo jest założyć działalność gospodarczą w Hiszpanii? Jakie podatki płacą co miesiąc tamtejsi przedsiębiorcy? Etat czy własna firma? Rozmowa odbędzie się na Teams i będzie jak zawsze nasycona informacjami praktycznymi.

Romanistyka i Hispanistyka. Co dalej? 23 II 2023

Zapraszamy na kolejne webinary z cyklu: "Romanistyka i hispanistyka - co dalej?". W czwartek 23 lutego porozmawiamy z Panem Krzysztofem Kozłowskim, absolwentem studiów II stopnia filologii romańskiej KUL, który obecnie mieszka w Gdańsku i pracuje jako Operations Manager w Amazon. Rozmowa odbędzie się na Teams.
Zachęcamy do przesyłania pytań do gości webinarów na francuski@kul.pl lub hispanistyka@kul.pl
 
https://www.facebook.com/events/756407515819356/?ref=newsfeed
Link do webinaru na Teams: https://tiny.pl/wnjww
 

webinar_z_absolwentem_krzysztof_kozowski


Romanistyka i Hispanistyka. Co dalej? 29 XI 2022

Drugi webinar odbędzie się we wtorek 29 listopada 2022 o godz. 20.00 na Teams. Porozmawiamy z Panią Weroniką Orzechowską, absolwentką studiów licencjackich na Hispanistyce KUL. Pani Weronika już trzy lata temu czyli jeszcze podczas studiów na Hispanistyce zaczęła pracę na hiszpańskich wyspach, takich jak Fuerteventura czy Majorka w charakterze animatorki. Teraz Pani Weronika jest w trakcie przeprowadzki na stałe na Majorkę. Od grudnia 2022 będzie pracować na tej wyspie na stanowisku customer service w branży turystycznej. W codziennej pracy będzie używać języka hiszpańskiego i angielskiego. Podczas webinaru opowie o tym, jak najlepiej zacząć pracę i życie na hiszpańskich wyspach.
Zachęcamy do przesyłania pytań do gości webinarów na hispanistyka@kul.pl
 
webinar_z_absolwentka_weronika_orzechowska_
 
l
 

Zapraszamy do udziału w drugim już cyklu webinarów – spotkań online z absolwentami filologii romańskiej i hispanistyki, którzy opowiedzą o swoich losach zawodowych po ukończeniu studiów na KUL. Pierwszy tegoroczny webinar odbędzie się w piątek 18 listopada, godz. 20.00, MS Teams.
Naszym gościem będzie Pani Agata Puchala, tegoroczna absolwentka studiów II stopnia na Filologii romańskiej KUL. Wcześniej Pani Agata ukończyła studia licencjackie na Hispanistyce KUL. Już podczas studiów zaczęła pracę najpierw jako lektorka języka hiszpańskiego, a następnie również jako nauczycielka języka hiszpańskiego. Tuż po obronie magisterium założyła własną szkołę językową AP Academia w Lublinie.

 

https://www.facebook.com/events/1107804603273073/?ref=newsfeed

 

webinar_z_absolwentka_agata_puchala


Rok 2021/22
 
Webinar I, 29 marca 2022: Monika Romaniuk
 
Porozmawiamy z Panią Moniką Romaniuk, absolwentką Filologii romańskiej KUL, która już w trakcie kończonych w naszym Kolegium Romanistyki, Hispanistyki i Italianistyki studiów podjęła pracę w lubelskim oddziale Capgemini. Pani Monika jest również lektorką języka hiszpańskiego w szkole językowej Diálogo.
Zachęcamy do przesyłania pytań do gości webinarów na francuski@kul.pl lub hispanistyka@kul.pl
 
webinar_z_absolwentka_monika_romaniuk
 
 
 
Webinar II, 5 kwietnia 2022: Aleksander Langer
 
W trakcie drugiego webinaru porozmawiamy z Panem Aleksandrem Langerem, absolwentem Filologii romańskiej KUL, obecnie pracującym w firmie Sopra Steria.
Zachęcamy do przesyłania pytań do gości webinarów na francuski@kul.pl lub hispanistyka@kul.pl
 
 
webinar_z_absolwentem_aleksander_langer

 

 

Webinar III, 12 kwietnia 2022: Joanna Wyżykowska-Mądra

 

W trakcie trzeciego webinaru porozmawiamy z Panią Joanną Wyżykowską-Mądrą, absolwentką Filologii romańskiej KUL.
Zachęcamy do przesyłania pytań do gości webinarów na francuski@kul.pl lub hispanistyka@kul.pl
 
 
webinar_z_absolwentka_joanna_wyzykowska-madra
 
 
 
 
Webinar IV, 12 kwietnia 2022: Ewelina Kilijanek
 
W trakcie czwartego webinaru porozmawiamy z Panią Eweliną Kilijanek, ubiegłoroczną absolwentką Hispanistyki KUL. Pani Ewelina od niedawna pracuje w Krakowie, w firmie prowadzącej handel między innymi z podmiotami mającymi swoje siedziby w krajach Ameryki Południowej. Poza tym, Pani Ewelina od niedawna pracuje też w hiszpańskiej akademii językowej online, w której jesienią odbyła Erasmus Praktyki.
Zachęcamy do przesyłania pytań do gości webinarów na francuski@kul.pl lub hispanistyka@kul.pl
 
 
webinar_z_absolwentka_ewelina_kilijanek

 

 

Autor: Edyta Kociubińska
Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023, godz. 21:41 - Edyta Kociubińska