Aktualności / Wydarzenia

Nowy projekt „Oczami studentów” dla kandydatów i studentów KUL

Instagram_post_-_13Wywiad z Michałem Dziubii – studentem pierwszego roku Dziennikarstwa KUL o wyzwaniach dla kandydatów na studia oraz jego autorskim projekcie „Oczami Studentów”

 

Michał Dziubii pochodzi ze Lwowa i studiuje na I roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej w języku angielskim. Jak dostał się na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i skąd pomysł na projekt, wspierający kandydatów?

Dlaczego wybrałeś KUL? Co sprawiło, że rozpocząłeś studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna?

Po czteromiesięcznym stażu na stanowisku dziennikarza stwierdziłem, że chcę rozwijać się w tym kierunku. Jednak szukałem studiów wyłącznie w języku angielskim. Wybrałem KUL i to była najlepsza decyzja wśród innych możliwych.

Jakie KUL wywołał pierwsze wrażenie? Coś Cię zaskoczyło albo przyjemnie zdziwiło?

Mam mnóstwo pozytywnych doświadczeń, którymi mógłbym się podzielić. Okazało się, że KUL to nie tylko studia. Duchowość też jest bardzo ważna. Duszpasterstwo akademickie było dla mnie dużym wsparciem na początku. We wrześniu dołączyłem do grupy, która jechała w góry. Poznałem sporo nowych osób. To był najlepszy sposób na rozpoczęcie nowego roku akademickiego!

Z jakimi problemami borykałeś się na początku?

Nie ukrywam, że byłem zakłopotany ilością pytań, związanych ze studiami. Martwiłem się. Czego oczekiwać? Jak bardzo będą skomplikowane te studia? Szukałem odpowiedzi u studentów czy absolwentów dziennikarstwa. Opierałem się na ich doświadczeniu i opiniach. Bardzo mi to pomogło w adaptacji.

Opowiedz o swoim projekcie? Skąd pomysł?

Właśnie moje doświadczenie adaptacji na studiach stało się punktem wyjściowym projektu „OCZAMI STUDENTÓW”. Mam zamiar zrealizować go z Akademią Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL i ma on tylko jeden cel – pomóc kandydatom podjąć właśnie tę dobrą decyzję i obejmuje prawie wszystkie kierunki na uczelni. Dodatkowo, ma pomóc opanować stres i  skrępowanie w pierwszych momentach na uczelni, przedstawia cały program studiów OCZAMI STUDENTÓW oraz otwiera nową możliwość kontaktu kandydatów z TWARZĄ wybranego kierunku, czyli osobą, która będzie wspierać informacyjnie i emocjonalnie nowego kandydata.

Czy masz inne pomysły, jak pomóc kandydatom i studentom?

Pomysłów jest mnóstwo, ale idea – to tylko 1% sukcesu, reszta 99% – to realizacja. Dlatego zapraszam wszystkich studentów, którzy chcieliby wesprzeć projekt – dołączyć się. Stworzymy, moim zdaniem, istotną wartość dla kandydatów – integralną i wspierającą wspólnotę studentów KUL.

 

Szczegóły projektu na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: www.facebook.com/KULlublin

Instagram: www.instagram.com/kul_university/