ofilii1

 

Filia KUL w Stalowej Woli

 

Przekształcenie wydziału inżynierii środowiska oraz inżynierii materiałowej w Filię KUL znajdującą się w Stalowej Woli związane było z budową kosztownej bazy dydaktycznej i laboratoryjnej na ulicy Ofiar Katynia i ulicy Kwiatkowskiego. Ponadto nasza filia znalazła się wśród uczelni wyższych, które otrzymały wsparcie z budżetu samorządu Województwa Podkarpackiego na zakupy inwestycyjne.

 

To w skrócie oznacza, że nasza filia wyposażona jest w nowy, nowoczesny sprzęt, który już teraz jest do dyspozycji studentów.

 

 

Utworzenie Filii stanowi nowy etap obecności KUL w Stalowej Woli. Umożliwi poszerzenie oferty dydaktycznej, w tym także kierunków studiów podyplomowych. Fakt istnienia filii zamiast wydziału podkreśla jej ścisłą przynależność do integralnie pojętego uniwersytetu; nie jest ona jednym z kilku wydziałów, ale „córką” całej uczelni – jest integralnie związana z każdym z wydziałów i z każdą dyscypliną, w ramach której prowadzone są badania naukowe na KUL-u – informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

 

Warto również wspomnieć o tym, że absolwenci Filii KUL w Stalowej Woli otrzymują dyplom uniwersytetu.

 

Zajęcia prowadzą wykładowcy związani z wydziałami KUL w Lublinie. Oferta studiów podyplomowych ma zostać wzbogacona m.in. o kierunki umożliwiające uzyskanie uprawnień nauczycielskich. W dalszej przyszłości planowane jest uruchomienie kolejnych kierunków, w tym studiów z pedagogiki wczesnoszkolnej. Kształcenie na wysokim poziomie umożliwia nowoczesna baza dydaktyczna, a także współpraca z władzami samorządowymi, która może być modelowym przykładem współdziałania na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego.

 

 

ofilii2

 

Autor: Alan Szarek
Ostatnia aktualizacja: 12.10.2022, godz. 14:51 - Alan Szarek